| Balonaseplutitoare a întrebat:

am un canal de Youtube si vreau sa va intreb ce sa schimb la el, ce sa imbunatatesc etc etc etc.
Cum sa fac mai multi abonati?
https://www.youtube.com/channel/UCvj4x3v0goshgKxTEtoHGdQ ?view_as=subscriber
Multumesc!

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Din momentul ce nu vorbești și doar păcăni în cărți ori alte obiecte, faci o filmare de 16-24 minute, pentru mine este plictisitor, obositor și enervant. Mă face să dau clickuri la un video sa se termine mai repede. Nu transmiți nimic! Ori îți schimbi modul de prezentare ori te la lași de vlog! Omul trebuie sa îl atragi, sa vii de fiecare data cu ceva nou să știe de ce a dat subscribe și like la canalul tău! Toate clipurile sunt la fel. Când ai pus această întrebare sper că ți-ai luat toate măsurile de responsabilitate la sfaturile pe care le vei primi pe TPU contra ori pro!
Dacă te-ai inspirat de la alți străini, măcar inspira-te cu totul, că sigur ei au mai mulți abonați pe canal!
Și când îți faci un canal și fiecare video e scris in engleză, aștept să se și grăiască in engleză, nu în română!
Sper sa iei ca un sfat din ceea ce ți-am spus. Mai așteaptă și părerea altora, cu cât sunt mai multe, cu atât înveți mai mult.
Succes și nu lasă capul în jos!

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Off copilu, nu ai putut alege si tu altceva? de ce ASMR! si nici nu faci bine. Am vazut ca ti-ai luat si microfon, e plin youtub-ul de asta. Sincer nu ma atrag chestiile astea, ma enerveaza.
Ca si sfat mai bine faci altceva, fi creativ-inventiv.winking ceva mai interesant, adica 24 de minute in care sa auzi numai un scârț nu cred ca intereseaza pe cineva, si 1 minut mi se pare prea mult.