| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon marca xiaomi cu port infraroșu pentru telecomandă, am si tv Lg la care nu îi pot gasi modelul de telecomandă pe telefon, am tot descarcat din google play diverse telecomenzi pentru tv ul LG, niciuna nu merge, cum ar trebui sa fac? Televizorul este smart dar model mai vechi, ma poate ajuta cineva cu o solutie? Ca atunci cand descarc telecomanda din google play i mi spune conecteaza tv ul la wifiul telefonului, si ca sa conectez tv ul nu am adaptor wi fi, eu vreau sa gasesc fara sa il conectez tv ul la wifi. Multumesc si astept si raspunsurile voastre poate ma ajutati cu un model de telecomandă compatibil. Ca mi ar plăcea sa pot deschide si inchide tv ul din telefon.

Răspuns Câştigător
| AndreeaDaniela2000 a răspuns:

Uita-te in mesaje

2 răspunsuri:
| Elynad a răspuns:

Poate nu folosesti aplicatia care trebuie, vezi sa fie cea de la Xiaomi. Am si eu un Xiaomi cu infrarosu, am tot un televizor smart LG si nu am avut probleme in configurarea aplicatiei de telecomanda de la Xiaomi. Selectezi Adauga telecomanda si iti apare o lista cu branduri. Selectezi LG si apoi urmezi pasii pe care ti-i recomanda aplicatia. Scopul este sa folosesti aplcatia ca telecomanda in infrarosu, nu sa imperechezi telefonul cu televizorul prin aplicatii terte. Sper sa reusesti, spor!

| DeeaRoxana a răspuns:

Ar trebui sa ai aplicația preinstalata, doar cu aia merge.