| qwertpro a întrebat:

as vrea mult o parere de la voi.Cu un an in urma m-am reapucat de karate dupa ce facusem o pauza de un an.M-am reapucat doar din cauza ca voiam sa am un aspect fizic mai bun, pentru ca aveam 1, 82m si 60 de kg doar.Ei a trecut un an, dar situatia nu s-a schimbat de loc, cum eram asa si am ramas.Am lasat karateul mai de mult din cauza ca nu imi placea,dar m-am impus sa ma reapuc de el cu un an in urma, insa acum a aparut din nou aceeasi problema, nu imi place acest sport si gata.Mereu cand ma duc la el astept sa se termine mai repede, ma impun mereu sa ma duc, si stiu ca nu imi place.Pe deoparte ma mai si duc acolo caci ma mai vad cu unii prieteni.As vrea mult sa ma apuc de ceva ce intr-adevar imi place,cum ar fi sa invat o limba straina,sau altceva,dar nu ma pot decide daca sa ma las de karate sau nu, adica fara el as petrece mai putin timp cu prietenii mei si poate imi va fi dor inca candva, dar nu sunt eu de sport si gata.Voi ati practica un sport care nu va place nici decum?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Viața îți impune multe fără să vrei, nu are rost să îți impui singur lucruri neplăcute.

| Emma30555 a răspuns:

Fa alt sport, cu amicii te poti vedea si in alta parte sau cred ca poti sa treci pe acolo doar sa te vezi cu ei fara sa practici sportul. Daca nu ti place de ce sa faci un anumit sport?