| Legend123 a întrebat:

azi parintii mei pleaca la o nunta putin mai departe. dar eu ma tot gandesc ca daca fac vreun accident pe drum sau ceva de genu. ce sa fac sa nu ma mai gandesc la chestiile astea? ma face sa ma simt rau.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Suna i si tu din 30 in 30 min

| nlko a răspuns:

Gaseste -ti o ocupatie, ceva care sa te distraga de la gandurile negative.
Si incearca sa fi mai optimist/a...
Daca tu te stresezi atat ca iti pleaca parintii, ce ar trebui sa faca ei cand pleci tu?!
Bafta!

| 西蒙娜 a răspuns:

Ești stresat. Încearcă să uiți de toate gândurile negre și să gândești pozitiv. Nimic din ceea ce-ți imaginezi e real. Obsesiile pot apărea și din cauza faptului că mănânci nesănătos. Încearcă să renunți la alimentele fast-food și sucurile acidulate. Medicii spun că pot cauza mult stres și aciditate în organism.
P.S: Nu-ți face griji, fiecare om are îngerii lui. happy