sadrian46
| sadrian46 a întrebat:

Care este cea mai importantă carte pentru tine, pe care ai citit-o vreodată?
Eu,
Strategii de Geniu, Vol 1, de Robert B. Dilts, Editura EXCALiBUR București, 2008

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

20 de ani în Siberia, de Anița Nandriș Cudla. Este o biografie în care autoarea povestește cum a fost deportată în Siberia cu copii ei. Este o lectură din care înveți multe! Și da, happy nu e cea mai importantă, însă oarecum m-a marcat povestea ei. Mi-a schimbat gândirea. Lectură plăcută!

| SilentRain a răspuns:

Sf legislație rutiera

| Rhea44 a răspuns:

SF abecedar

| Gabriel2424 a răspuns:

Soareci si oameni, o carte faina, care te va face sa ti pui un semn de intrebare, e vorba despre 2 fermieri lennie si george, unu era mai mic si mai destept, altul mare care avea o intarziere mentala, erau prieteni din copilarie si visau sa aiba ferma lor, dad citeste tu cartea, nu vei regreta.

sadrian46
| sadrian46 explică (pentru Gabriel2424):

Mulțumesc, am citit-o prin 1980, nu am regretat.
Florin Piersic mi se pare că a jucat într-o piesă de teatru scrisă după carte, el era cel ce strângea de gât.
Și eu strâng de gât, când îmbrățișez pe cineva.
Ți-am trimis o cerere de prietenie.

| AjutorNeconditionat a răspuns:

Arta subtila a nepsarii

| Ensiferum a răspuns:

Procesul - Franz Kafka

sadrian46
| sadrian46 explică (pentru Ensiferum):

Da, memorabilă.
Încearcă și America de Kafka, și nuvela La lege tot de el, și Castelul, tot de el.