| MihaelaDart a întrebat:

Cei care sunteți plecați peste hotare și nu numai cei care locuiți la bloc, dacă aveți posibilitatea de a va muta într-un sat/comună din România, ce ați alege și de ce?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu as vrea sat deloc. Nu sant multe facilitati de a petrece timp liber in oras e mallu si accesul rapid la femei, se poate calatori mai usor cu masina.

| CostinAlamariu a răspuns:

Aș alege satul unde sta bunica-mea fiindca acolo mi-am petrecut o buna parte din copilarie happy
Chiar mi-am propus ca spre pensie sa ma mut la sat. Mi se pare ca ai o viata mult mai linistita acolo, mai ales daca esti pensionar

| MihaelaDart explică (pentru CostinAlamariu):

Nu-i musai sa fi pensionar ai la vârsta de 40 de ani e perfecta o mutare, daca vrei sa fugi de agitația din oraș, de trafic, de poluare.
Visul meu este în următorii 2-3 ani sa ne mutam in Romania. Iarna in Romania cu munca și vara in Grecia tot cu munca, ceva de genul vad eu retragerea la sat.

| Endoryus a răspuns:

Nu m-as intoarce in Romania nici sa ramana ultima tara de pe planeta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciugud,e celebru. Arata mai bine decat un oras.

| Blackrose18 a răspuns:

Dece ar vrea cineva sa se mute in Romania si chiar intr-un sat? adica nu e nimic placut in asta plus ca e foarte sarac traiul acasa, eu sincer as alege un mic sat din Anglia sunt superbele acele căsuțe de acolo

| MihaelaDart explică (pentru Blackrose18):

Pentru că trebuie să valorificăm tara noastră de baștină, bineînțeles dacă și vrei. Eu una as schimba Grecia cu România. Cândva nu as fi dat la schimb Grecia niciodată, dar când am și un soț grec și imi iubește țara natală, de ce nu as face și o schimbare cu viața mea. Eu sunt născută la oraș în Constanța, deși aș da orice să mă mut undeva la sat în Transilvania.

| MihaelaDart explică (pentru Blackrose18):

Asta înseamnă că nu ai trăit prin străinătate și să simți după anumiți ani dorul de casă, dorul de meleagurile noastre. Anglia, Germania nu-mi inspira nimic, nu exista naturalețea pe care o oferă Romania. Ești sărac în România dacă nu muncești, aștepți să vina din cer de toate, daca te implici in ceva, crede-mă că oriunde ai fi o duci bine, trebuie cumva sa ai împlinirea sufletească și locul unde ți l-ai ales.

| Blackrose18 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Păi tocmai de asta spuneam, eu am trait in UK 5 ani și vreo 2 in Paris, cred ca totul depinde de cum vede fiecare comoditatea si fericirea