| andreiflavius a întrebat:

Credeti ca un sensei de karate poate bate un boxior eu zic ca nu deoarece m-am batut cu 3 sensei de karate si i-am batut deoarece fac box de performanta credeti ca karatele te invata sa te bati?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Karatele te invata sa devii om. Atat.

| lpavel a răspuns:

Depinde cat de buni sunt in sportul care-l practica!
Parerea mea carate-ul e mai bun la bataie decat boxul!
Si... da, carate-ul te invata ca sa te bati, ca si boxul de altfel, doar nu te invata sa-ti mangai adversarul! Ce intrebare mai e si asta?

| andreiflavius explică (pentru lpavel):

Ba du-te arata-mi mie orice instructor de karate sa ma bat cu el...Ii dau KO prietene