| Cristian1995 a întrebat:

Salut TPU,cu siguranta ati mai auzit de intrebarea urmatoare,dar eu am cautat pe internet si nu am gasit un raspuns dorit, asa ca o sa va o adresez si voua:
Ce limbaj de programare sa incep sa invat pentru inceput, bineinteles pentru incepatori.
Si dupa parerea mea nu ar trebui sa incep sa invat de la inceput vreun limbaj de programare ce este necesar web-ului.
Astept parerile voastre.Si daca se poate, astept un raspuns de la cineva care se ocupa cu programarea.
Precizez ca as dori un limbaj ce este necesar pentru a crea diverse programe.

1 răspuns:
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Ai putea începe cu CodeBlocks, însă mai sunt şi altele! Dar pentru început e ok!