| anonim_4396 a întrebat:

Daca faci public un numar de telefon fara acordul persoanei care detine acel numar si apoi aceea persoana este sunata incontinu de tot felul de necunoscuti, ce poti patii? (fiind major)

Sa spunem ca pe aceea persoana o cheama Vasile si tu intru pe Facebook, pe un grup cu 100000 de membri si scrii: "Salut sunt Vasile si vreau sa vorbesc cu cineva, poftim numarul meu de telefon..."

Si aceea pesoana poate demonstra cine i-a facut public numarul de telefon.

Daca iti face reclamatie la politie ce iti poate face, amenda, dosar penal, inchisoare?

1 răspuns:
| 1918 a răspuns:

Salut
Dosar penal happy