| Adri2000 a întrebat:

Dacă o fată acceptă cererea unor băieți și apoi își dau like-uri, înseamnă că și vorbesc?
Dar dacă cineva stă foarte mult pe Facebook, înseamnă că vorbește cu altcineva?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu inseamna nimic!
pots a dai 'like" doar pentru ac ti-a placut o poza, fara sa comunici.
Daca cineva sta foarte mult pe FB poate sa faca orice: sa vada video-uri, sa citeasca, sa scrie, sa posteze ceva, sau sa vorbeasca cu cineva.

| Marbea a răspuns:

Nu neaparat, poate doar sa citeasca postari ale altora, sa vizioneze videoclipuri iar like-urile date nu inseamna ca s-au si conversat. Conversatie inseamna cand scrii ceva si celalalt iti raspunde.