| Robert03122002 a întrebat:

Dacă se scot vizele pentru America, poți emigra mai ușor?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

America nu va scoate niciodata vizele de emigrare, pentru ca nu poate risca sa vina toti tiganii din india sau arabii musulmani, care nu au ce mananca, sunt teroristi si vin sa ceara drepturi in America.
Daca vrei sa emigrezi acolo, pune mana serios pe acrte, fa o facultatet care are mare cautare in America, particpa la concursuir internatioanle si obtine premii internationale, ca ei sa-ti deschida usa si sa-ti ofere viza de emigrare.
De din astia a fara calificari sau bani, nu ai ei nevoie, ca au saracii si putorile lor cu care se lupta sa-i hraneasca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil se vor scoate vizele turistice.
cele de munca vor ramane

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vei putea călători mai ușor în USA. Dar ca să rămâi acolo, să emigrezi, vei avea nevoie de un permis de muncă, de o angajare.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca muncesti... poti foarte usor.

| Robert03122002 explică (pentru DoarBogdan):

Și unde găsesc un angajator?