| mariocezar a întrebat:

De cam 3 ani ma stiu cu o fata, acum 1 an am inceput sa fim prieteni buni,si dupa ultima excursie petrecuta impreuna,si mai buni. Vorbim ZILNIC pe telefon (apel,snapchat), problema este ca,in realitate imi este putin rusine de ea,adica este o fata populara si nu ma asteptam sa fiu cel mai bun prieten al ei,ea a spus ca atata timp cat simte acelasi lucru pentru mine sa nu ma simt prost. Ma intrebam daca,cand sunt langa ea,daca pot sa o iau in brate cand vreau,sa o pup pe obraz,adica nu ca o plac,dar ca prieteni,ar zice ceva,ar reactiona? Tot timpul zambeste,deci nu cred ca exista o zi sa nu zambeasca cand e alaturi de mine. Dau funda cu cea mai mare placere la toti dar pacat ca e limitat la o persoana!winking
P:S: Ne zicem des,, te iubesc rau

Răspuns Câştigător
| GoldenZenith a răspuns:

Spune-i ce simti mult mai mult decat "te iubesc rau"
Nu o imbratisa/pupa fa-i cadou flori cu ce inseamna numele ei. De exemplu: Daca o cheama Rose ii dai trandafiri.
Invit-o la un suc fara sa le spui la parinti unde te duci ca sa fie mai romantic.
Te uiti la ea in timp ce simti ca o iubesti apoi o alinti
Sper ca te-am ajutat big grin

| mariocezar explică (pentru GoldenZenith):

Imi place ca nu sunt singurul care gandeste rebel,oricum parintilor nu le spun cu cine ma duc pe afara,adica spun ca ma duc cu niste colegi,ii mint.
Daca i-as face cadouri ar zice ca o plac,si cel mai probabil mi-ar da friendzone,dar doar vreau sa fim prieteni foarte buni, simt nevoia sa fiu mai detasat de ea, mai apropriat, adica cum sunt genul aia de prieteni, se cunosc de 15 ani, si mai se pupa si ei din cand in cand!
O cheama Adina.

| BloWup a răspuns (pentru mariocezar):

Nu trebuie sa gandesti rebel. Pur si simplu ii spui ce simti. Daca te bag in friendzone dupa ce i-ai spus asta inseamna ca nu te-a placut de la inceputu prieteniei

| BloWup a răspuns (pentru mariocezar):

Baga* Ops :X

| mariocezar explică (pentru BloWup):

Am inteles, adica daca simt sa o pup pe obraz sau pe gat sau oriunde m-ar lasa? Adica nu e vorba de friendzone, dar intelegi, daca as sta cu ea, 100% dupa ce m-as desparti nu am mai fii asa buni prieteni, si nu vreau asta.

16 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din ce ai spus tu aici, si ea te place. "Fura-i" un pup, ca s-ar putea sa-l astepte.

| mariocezar explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mi-a zis ca nu ar sta cu mine niciodata, pentru ca vrea sa fim prieteni foarte buni pe veci, sa mai incerc sau nu?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru mariocezar):

E friendzone.
Nu incerca, evit-o o perioada mai lunga, fii rece.

| mariocezar explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ok,o sa incerc,dar gen nu stiu ce sa aleg, adica ori sa fiu prieten f bun cu ea, ori sa scap de ea definitiv pentru ca vrea sa-mi dea fz, ea a zis ca nu imi da fz pentru ca n-are cum sa-mi dea ca suntem prieteni, sa incerc sa ii zic ca vreau sa stau cu ea si daca nu vrea sunt rece cu ea?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru mariocezar):

Nu discuti cu ea. Te racesti pur si simplu.

| GoldenZenith a răspuns:

Dă-i in pup și vezi cum reacționează. Dacă îți permite, poți să îi dai pupuri și mai des apoi. day dreaming

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GoldenZenith):

Nu vrei să-i facem băiatului un exemplu?
Că și eu voiam să... blushing

| GoldenZenith a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Primești bătaie? thinking

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GoldenZenith):

Iar crezi ca am fantezii sf?
La pup ma gandeam, nasoalo blushing

| GoldenZenith a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Ai pisica sa te lingă, la ce îți mai trebuie pup? rolling eyes

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GoldenZenith):

Ma duci cu vorba no talking

| mariocezar explică (pentru GoldenZenith):

Mi-a zis ca nu ar sta cu mine niciodata, pentru ca vrea sa fim prieteni foarte buni dar ar zis ca ar vrea sa o pup si sa o imbratisez. Ce sa fac?