| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp... adica cam de un an ma simt tot mai singur si mai trist.

Cu ceva timp inainte de toate asta am trecut prin niste serii de dezamagiri, mai exact toata viata mea de pana atunci a fost complet distrusa ireversibil.

Ultimii mei prieteni au plecat, nu am mai avut o relatie de un an si nu pot condamna pe nimeni... nimeni nu e dator sa ma suporte pe mine sau sa ma ajute.

Dar nu stiu ce sa fac.

Nu am incredere in mine absolut deloc... pot numara pe degete momentele in care rad pe bune.

De regula rad din politete sau ca sa se simta bine persoana cu care vorbesc.

Nici macar sa beau alcool nu sunt in stare ca de la un pahar ma ia capul si nu suport starea aia de amorteala.

Prieteni 0, viata sociala 0, interactiunea cu alte persoane aproape 0.

Aveti idee ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Să-ţi iei viaţa de la 0 frate.

Să fii fericit că ai 2 mâini, 2 picioare, 2 ochi, să fii fericit că eşti întreg şi sănătos, ăsta e primul pas.

Găseşte-ţi o fată care să te facă fericit, nu o relaţie doar pentru sex, aia nu o să te scoată din tristeţea asta profundă.

Îndrăzneşte să ieşi din starea asta şi vei reuşii, găseşte-ţi un job, ceva plăcut, cu mai puţine ore de muncă, ceva unde să te potriveşti şi să-ţi ocupi timpul dar în acelaşi timp să-ţi câştigi şi bani.

Gă-ţi alţi prieteni, nu te închide în tine, nu duce nicăieri.

Eşti tânăr, cum ţi-am spus, ai 2 mâini, 2 picioare, 2 ochi, am văzut exemple de oameni care nu le au şi sunt extrem, extrem de fericiţi, îşi trăiesc viaţa.

Bucură-te de fiecare clipă de azi înainte, nu ştii când poate să se întâmple ceva rău, nu lăsa gândurile rele să te cucerească, ai nevoie de un mic şoc care să te trezească.

Capul sus happy

| Steregoi a răspuns (pentru Alexuţ02):

Cand omul nu mai are niciun motiv de fericire e deja mort pe bune sau cu adevarat si incepe sa puta fiind ingropat in pamant si nu mai stie nimic. happy

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Steregoi):

Motivele ți le faci happy

4 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Asa e uneori viata: plina cu dezamagiri. E timpul sa faci o schimbare de mentalitate. Citeste carti de dezvoltare personala si fa unele modificari la comportamentul tau pentru ca se pare ca acesta nu are efecte bune. Iti recomand pentru inceput cartea "Secretele Succesului" de Dale Carnegie.

| Demetrov a răspuns:

Te faci calugar