| HowlingWolf005 a întrebat:

Salut TPU! Eu si cu iubita mea vrem sa ne mutam in alt oras, ea va sta o perioada la camin iar eu voi sta in chirie pana ne mutam impreuna. Intrebarea mea e, cei care stati in camine studentesti sau stiti, exista vreo regula prin care nu are voie sa doarma pe perioada cat e cazata la camin in alta parte? Ma gandesc ca regulile sunt in mare la fel pentru toate caminele si universitatile.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu o controlează nimeni dacă doarme sau nu la cămin în fiecare seară. Ar fi absurd. Dar există o regulă generală, că accesul în cămin se face seara până la ora 22, chiar și pentru locatari.

1 răspuns:
| Hammurabi a răspuns:

Cazarea în camera de cămin e o facilitate nu o obligație.
Nu face nimeni prezența.