| AlexSamp32 a întrebat:

Exista trafic de persoane in Romania? Deoarece am fost urmarit de 2 ori de niste masini.Prima oara a fost in Comuna Sanmartin, langa Oradea pe o strada ciudata..Am fost urmarit de un logan alb si in acel moment am vrut sa iau numarul de inmatriculare dar am observat ca nu avea placuta cu numarul si am fugit intr-un camp, unde am scapat de ei. (Eram cu bicicleta)
Iar a doua oara am fost urmarit de un Opel model mai vechi break (lung) fara placute de inmatriculare in Nufarul, Oradea.Dar am observat ca in aceste doua masini oamenii erau imbracati in negru..Am fugit repede intr-un magazin unde am scapat. (Eram pe jos)

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Da, se practica si la noi din pacate, suntem chiar pe locul 3 in Europa. Daca te simti amenintat/a suna la Politie.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti se pare ai vazut prea multe filme, ce cazuri ai vazut la tv ca ia rapit/urmarit in Romania si ala sau aia a ramas fara un rinichi?, daca nai dusmani stai cuminte daca erai fata mai spuneam te baga la strada rest PARANOIA.

| AdrianaManu18 a răspuns:

Doamne ferește, sper că nu te urmăresc! Anunta-ti parintii, daca ești fata e mai periculos(știi din ce motive), dar si daca ești băiat, mai ales daca ai sub 18 ani... Spune-le urgent părinților tăi fiindcă sigur te urmăreau daca e cum ai zis tu.Ai grijă, s-ar putea să fie traficanți de copii.Si când ii vezi nu fugi spre camp ci spre locuri cu multi oameni unde te pot pierde ușor si unde nu te pot rani sau chiar răpi. Sper totuși sa nu fie cazul.

| AlexSamp32 explică (pentru AdrianaManu18):

Sunt baiat, dar ce imi face daca ma rapeste? Imi ia organele?

| AlexSamp32 explică (pentru AdrianaManu18):

Sunt baiat

| ZanaCeaBuna01 a răspuns (pentru AlexSamp32):

Daca sunt cu adevarat traficanti de oameni da iti pot lua organele sa chiar mai mult...ai mare grija si anunta.ti imiediat parintii si politia...

| AdrianaManu18 a răspuns (pentru AlexSamp32):

Nu prea cred..In cel mai rau caz te.ar pune sa le faci lor treaba(sa cari lemne, sa furi, etc).Nu au de ce sa iti ia organele fiindca n.au ce face cu ele. Oricum, rareori se intampla sa te fure pentru organe.FOARTE rar.