| fewfdef67 a întrebat:

Salut TPU! Imi place foarte mult de o fata, problema este ca ea este la alt liceu, ar merita sa ma mut de la liceul actual in conditia in care eu sunt cel mai bun din clasa?

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa te muti cu ea in acelasi liceu. Ce s-ar intampla daca tipa nu te place? Te-ai simtii singur acolo si poate s-ar si face misto de tine pentru ca ai venit dupa ea. Poti sa conversezi cu ea si sa mai iesiti in timpul liber, mai ales in vacanta de vara. Poti profita acum sa mai iesiti prin diverse locuri, sa va cunoasteti mai bine, iar daca si ea te place, puteti avea o relatie si fara sa fiti in acelasi liceu.

| fewfdef67 explică (pentru Aasdfghj):

Si ceea ce ai spus tu este o optiune, dar poate ma place si astfel daca sunt si in aceeasi clasa cu ea poate ne vom apropia mai mult.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru atât nu merită să te muți.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai... te muti, te muti, dar ai garantia ca ramai cu fata respectiva impreuna? :/

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

In nici un caz. O sa mai fete care o sa iti placa asta nu inseamna ca trebuie sa faci lucruri din astea doar pentru ele. Daca te muti si afli ca are prieten sau dupa ce te muti ea se pune intr-o relatie cu unul. Ce faci atunci?
Stai "parcat" unde esti acum ca stai bine asa

| IhNomUhNitPARIS a răspuns:

Și dacă ar fi reciproc, adică sa te placa și ea la fel de mult deși ma îndoiesc nu s-ar merita.
Poate în clasa în care te vei muta nu vei mai fi,, cel mai bun din clasa "big grin
Dacă sunteți din aceeași localitate, poți sa o placi, sa te bucuri de prezenta ei și fără a face acest pas absurd.