| anonim_4396 a întrebat:

Îmi poate spune cineva cum sa fac sa instalez Ubuntu(Linux) în locul Windows 7 fără a pierde fișierele de pe hard-disk? cand vreau sa instalez îmi zice ca ii trebuie tot hardu, dar când vreau sa selectez numai o partiție îmi zice ca nu se poate, îmi da nu știu ce eroare; ma poate ajuta cineva?

1 răspuns:
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Nu instala Ubuntu in locul windows-ului. Dual-Boot e mai bine. Si cea mai usoara metoda sa instalezi Ubuntu e cu Wubi. Pui cd-ul cu Ubuntu in timp ce win 7 ruleaza si alegi "Install ubuntu as windows application" sau ceva de genu. Nu va trebui sa alegi o partitie anume.