| LoreDana_5768 a întrebat:

Imi spuneti, va rog, ce locuri pot vizita daca ma duc la Timisoara? Adica muzee, parcuri, magazine, etc. Multumesc!

1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

Muzeul Banatului, situat chiar in centrul orasului, e si cel mare muzeu din oras, parcuri: Rozelor, cu zeci de specii de trandafiri, si Botanic, cu niste locuri superbe, magazine - Iulius Mall, situat pe Calea Aradului. Mai du-te chiar in centrul orasului, in fata Operei, sa vezi porumbeii de acolo (sunt citeva sute), sau in Piata Traian, ca sa vezi cladiri vechi si frumoase, asta daca te intereseaza arhitectura.