| Bugabuga12365 a întrebat:

Salut,TPU! in cat timp o sa ajunga un colet prin posta romana? distanta e de 250 de km.

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Indiferent de cati km sunt coletul ajunge in aprox 3-4 zile.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam 3-4 zile

| OnuOnulică a răspuns:

În 2-3 zile ar trebui să ajungă coletul.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Intre 3 si 5 zile lucratoare, in functie de zona si ora la care s-a depus coletul.
De exemplu, un colet pus luni dimineata pana la ora 10:00, din Bucuresti, poate ajunge la Botosani chiar si miercuri dimineata, pentru ca vorbim de orase mari, desi e o distanta foarte mare.
Daca pui luni la amiaza un colet de la Dorohoi la Nasaud, desi sunt doar vreo 200 si ceva de km, e posibil sa ajunga abia joi, pentru ca sunt niste trasee mai complicate, se opresc in mai multe centre pana la destinatie.