| skyrim2 a întrebat:

Salut TPU, incep prin a spune pe voi ce va bucura la viata asta? Stiu ca trebuie sa fii fericit pentru fiecare zi pe pamantul asta dar ceva din tine nu iti da voie sa fii, nu sunt un miliardar înrăit, am un serviciu ok, o casa în construcții, masina un sandero, prietena si etc dar nu ma bucura lucrurile astea, de fapt as vrea sa ma bucure dar e ceva ce îmi pune frana, oare sa se numească depresie? Sa fie din vina ca nu sunt pe un iaht în Maldive milionar fără stres? Ce dracu sunt stările astea la noi din generația asta însemnând ca am doar 24 de ani, voi trăiți asa ceva? Dacă da, cum treceți de lucrurile astea? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Esti norocos. Stiu ca nu te ajuta sa te simti mai bine, insa voiam doar sa o stii. Cred ca esti doar stresat sau ca ti-ai dori mai mult. Incearca sa iti iei o saptamana libera si sa te retragi undeva sa te calmezi. Cum ai spus si tu, ai doar 24 de ani, mai ai inca extrem de mult timp sa fii fericit si, de ce nu, sa ajungi un miliardar happy. Ai facut multe pana acum, mult mai multe ca majoritatea celor de varsta ta, ceea ce nu poate reprezenta decat un avantaj pentru tine. Din nou, incearca sa faci ceva nou, sa iti gasesti o pasiune etc, poate te ajuta.

| Eisenheim a răspuns:

Deci la 24 ani ai casa in construcție,prietena,Sandero și serviciu ok, felicitări,ești foarte norocos happy multi să aibă ce ai tu ar zâmbi și în somn happy probabil e un stres subconștient la tine, faptul că îți construiești casa îți face gânduri oare o voi termina, daca vine covidu, când mă însor, etc happy cum ziceam, ești o persoană norocoasă, gândește-te la asta happy