| anonim_4396 a întrebat:

m-am saturat de viața asta, sunt extrem de plictisit fără un hobby fără prieteni/prietena de când ma stiu, am si depresie de 3 ani, simt ca o iau razna, sunt extrem de frustrat cum altora le merge bine au femei, mașini, bani, anii trec si mai tare ma plafonez.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu pleci din tara sa faci bani asa se intampla. Casa ai pleaca vreo 5 ani sa strangi 50.000€ si vi acasa sa iti cumperi bmw nou nout atunci vin femeile la tine numai cand apuca sa vada angel eyes la masina

| Nimeni10 a răspuns (pentru mgtow):

Nu am la cine sa plec, as pleca in secunda 2 dacă ar fi după mine

| sadrian46 a răspuns (pentru Nimeni10):

Cele 5 milioane care au plecat au avut fiecare pe cineva la cine să plece?
Acum e vară, poți pleca la orice parc dintr-un oraș mare.
Așa că din nou e după tine, când este să-ți găsești o scuză să nu faci nimic.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, și?
Ce vrei să spui când te referi la alții.
Uite că alții au și tu nu ai.
Ei sunt de vină că au?
Sunt ei de vină că nu ai tu?
Tu de ce nu ai?
Te împiedecă ceva, cineva?
Spui că te-ai săturat de viața asta a ta.
Cine îți face viața asta a ta? Nu tu ți-o faci, sa n-o faci?
Alții, nu tu?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

A zau asa. Dar asa se intampla la multa lume. Chiar si mie, cand pot zice ca am oarecum bani, am prietena, familie. uneori tot simt ca mi se destrama lumea, ca altora le merge bine. Daca tu ai avea ce ai zis mai sus, tot la fel te-ai simtii. Lucrurile se intampla asa cum trebuie sa se intample. Daca nu ai fi asa acum, nu ai invata ceva care sa te ajute mai departe.
Iar pentru a trece peste... nu ai ce face. Doar sa accepti. Sa accepti ceea ce esti si sa nu te mai gandesti la restul. Gandurile sunt chinuitoare, te macina. Trebuie sa scapi de ele. Mediteaza, practica un sport, chiar daca dimineata stii ca va fi o zi la fel de plictisitoare si vine seara cand e liniste. Timpul trece oricum, iar daca ramai in urma, o sa fie greu. Fii puternic.winking

| Nimeni10 a răspuns (pentru DoarBogdan):

La ce te referi dacă rămân in urma?

| Dalmore a răspuns:

Ce te opeste sa ti faci hobby uri lol

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tie iti merge prost doar pentru ca la altii le merge binelaughing
Dar nu te gandesti ca tu vezi doar roadele? laughing
Fa-ti alta viata. Sau ramâi asa.

| Bozgi200 a răspuns:

Pot sa te întreb ce vârstă ai?

| Gamer19Paul a răspuns:

Cati ani ai?