| TeoTudor a întrebat:

Nici nu prea stiu cum sa incep... In fine, sa trec la subiect. Eu acum sunt clasa a 8-a si sincer sa va spun sunt foarte emotionat pentru sosirea la liceu, si imi este tare frica ca n-o sa ma integrez in grup deoarece eu sunt un baiat mai retras, timid dar si de treaba daca stii cum sa vorbesti cu mine. Problema este urmatoarea acum 2 ani mie mi-a placut de o fata, am suferit mult etc ca-ntotdeauna si rezulta ca,, s-ar putea " ca la liceu sa cad cu ea in clasa si cu inca o alta fata dupa care am suferit tot la fel foarte mult, cu toate ca-mi este colega... Va dati seama? Ce ar trebui sa fac, ca sa pot sa fac o impresie cat de buna la inceput si sa nu fiu respins de catre grup ( mentionez ca una dintre fetele de care mi-a placut nu prea ma inteleg deloc bine cu ea, si este foarte probabil sa-mi faca peri albi ) Voi ce parere aveti, ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| DomnulSarma a răspuns:

Frate,si eu sunt clasa a8-a,am emotii din cauza examenelor, si sunt timid ca si tine.Singurul lucru pe care il poti face e sa incerci sa fii pe placul grupului, incearca sa vezi cum se comporta, poate vei avea noroc happy.

2 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Eu sunt la liceu primul an si iti recomand sa fii mai vorbaret si sa nu mai fii asa de retras, pentru ca toti o sa te respinga si o sa rada de tine. Asa ca nu fi timid vorbeste cu colegii noi si glumeste cu ei asa te vrei integra mai rapid.

FUNDA? Primul raspuns.

| neca a răspuns:

Eu insumi sunt un baiat mai retras si timid de asemenea sunt in al doilea an de liceu si vreau sa iti zic ca colegi nu musca, sfatul meu e sa particip in orice activitati esti invitat fie ele extra scolare sau un joc de carti in pauza.