| teo530 a întrebat:

Pe cine de aici il/o cheama Marian/Maria sau alte derivate si azi isi serbeaza ziua? La Multi Ani! Si sanatate+dorintele sa vi se indeplineasca!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Multumesc! Le voi transmite urarile tale!winking

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va recunoaste nimeni de pe aici ca il cheama Marian. Cui dreacu i-ar placea sa poarte un astfel de nume de taran ghiolban. No offense pentru cei din mediul rural.

| teo530 explică (pentru anonim_4396):

Ești tare tâmpită. Marian/Maria este un nume foarte comun și mulți se mândresc cu acest nume. Câte persoane cunoști tu(ști cel puțin 5) pe care le stânjenesc faptul că poartă acest nume? Tu ce nume "nobil" ai de pui tu aticheta numelui Marian/Maria de țăran ghiolban? Sincer mi-e scârbă de câți oameni că tine am întâlnit și există.

| anonim_4396 a răspuns (pentru teo530):

Cat de prost sa fii sa te mandresti cu un nume foarte comun si de rahat?
Dar asa sunt toti credinciosii astia, se cred niste privilegiati si miruiti de jizzul lui dzeu doar pentru ca poarta nume de sfinti.

Ce sa vezi, chiar am numele unui sfant, si nu orice sfant, ci al lui Jesus Christ si nu m-am rahatit niciodata pe mine cu chestia asta.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Te cheama Cristina? Nu e un nume rau deloc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu. Ma cheama Jizzăs Hristoşenia Hristoasa. Gura mare sa-ti iei impartasania din trupul meu mai jos de buric.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

)))) nebuno, nu in public, ca vede lumea.

| teo530 explică (pentru anonim_4396):

Da vad ca iti place rau sa te scalzi in prostie ca scroafa in mocirla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce-i mai amuzant: faptul ca va mandriti cu un nume comun sau faptul ca nici macar nu stiti cand se sarbatoreste propriul nume rolling on the floor.

Pe 8 septembrie trebuie sa va mandriti si sa va ziceti la multi ani, cand s-a nascut Mariuca, nu la moartea ei.

| teo530 explică (pentru anonim_4396):

Ce e cu voi de credeti ca e o rusine sa porti acest mume? Si iti poti sarbatori ziua cand vrei ori de masterea ori de moartea(adormirea) Maici Domnului.

| dannyel86 a răspuns (pentru anonim_4396):

In Moldova, se sarbatoreste pe 8 septembrie, asa cum mi se pare normal. Pe 15 august se da de pomana. In celelalte regiuni romanesti, sarbatoarea pare mai importanta de Adormire, si nu de Nasterea Maicii Domnului.