| raffl3boi a întrebat:

Pe data de 23 august voi fi in drum spre mare, la Eforie Nord. Intrebarea mea de astazi este: sunt restrictii la mare? De exemplu, pe plaja, este voie cu cearsaful? Sau doar sezlongurile, care presupun ca sunt distantate? Si in apa, trebuie sa stam tot distantati, sau?

Orice raspuns este apreciat, multumesc!

Răspuns Câştigător
| ariannakaterine a răspuns:

Hey! Eu am fost la mare tot în Eforie Nord, iar oamenii aveau voie să stea pe cearșaf, pe bucata de plajă special amenajată pentru cearșafuri, respectând o anumită distanță. În apă, de asemenea, este recomandat să stai la distanță de 2-3 m față de ceilalți, însă nu îți imagina că stăteau polițiști pe plajă ca să distanțeze lumea, (cel puțin la jumătatea lunii iulie, când am fost eu, nu se proceda așa), este o măsură pe care o iei în primul rând pentru siguranța ta! Oricum, mai ales că te duci la mare în cursul săptămânii, nu vei găsi la fel de mulți turiști ca în weekend.

| raffl3boi explică (pentru ariannakaterine):

Multumesc! Si da, stau pana pe 30.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din păcate nu exista nicio distantare la mare. Clai peste grămadă toti.

| ariannakaterine a răspuns:

Scuze, acum am realizat ca 23 pică duminica, dar am presupus că stai cel putin o noapte la Eforie și de aceea am specificat ca în cursul saptamanii sunt mai puțini turisti ca în weekend!