| Both_Lucas_1993 a întrebat:

Salut,TPU.Recent am vorbit cu o fata si i-am spus ca este de treaba si ok si am intrebat-o daca nu ar vrea sa iesim la un suc sau ceva si ea a spus ca ar vrea.Cand am intrebat-o era ora 11 seara si ea a zis ca mai vb.Acum este a 2-a zi si nu stiu ce sa fac sa ii scriu eu sau sa o las sa imi scrie ea daca vrea sa ne intalnim.

Răspuns Câştigător
| OrdanKarris a răspuns:

Gen"cand spuneai ca vrei as ne vedem" sau "lu-am cina in dupa amiaza asta" intreab-o gen in gluma ca ea sa isi deie seama. Sper ca ti-am fost de ajutor

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De obicei baietii insista.

| GirlOnline81 a răspuns:

Sun-o, ce mai astepti?

| OrdanKarris a răspuns:

Nu ii scrie nimic. Ai invitat-o. A spus da dar s-a dat lovita si te-a facut sa astepti. Randul ei sa astepte si sa te contacteze. Altfel nu merita efortul tau. Nu-i scrie nimic. Las-o pe ea sa isi faca griji de ce nu insisti, si te va contacta. Iar cand te va contacta ii spui ca tu ai invitat-o si desi a spus DA, a fost cam nesimtita si s-a facut ca uita. O faci sa-si ceara scuze si sa te invite ea de data asta. Iti este datoare cu macar atat, asta daca are un real interes in tine. Iar daca nu macar stii cum sta treaba si poti trece linistit la alta. Sper ca am fost clar,

| Rhea44 a răspuns:

Inteabo subtil

| Both_Lucas_1993 explică (pentru Rhea44):

Cum,ce sa ii zic?

| OrdanKarris a răspuns (pentru Both_Lucas_1993):

Gen"cand spuneai ca vrei as ne vedem" sau "lu-am cina in dupa amiaza asta" intreab-o gen in gluma ca ea sa isi deie seama. Sper ca ti-am fost de ajutor

| Dorinel33 a răspuns:

Scrie-i tu, sa vada ca esti interesat si daca vrea o sa spuna da, daca nu vrea asta e, nu te supara si cauta pe altcineva.