| rapper_9089 a întrebat:

sper sa aveti rabdare sa cititi : sunt baiat, am 13 ani (inaltime: 1.50 m; greutate: 50 kg) de cand ma stiu eram foarte slab (chiar imi prescria doctorul vitamine). Nu am practicat nici un sport pana acum (in afara de plimbarile cu bicicleta), alimentatia dezechilibrata si cu siguranta lenevitul in fata televizorului (2 vacante de vara) m-au adus in situatia aceasta adica am ceva burta. As da orice sa am un abdomen de invidiat, m-am gandit ca pentru inceput sa fac cateva exerciti la 7 dimineata, sa i-au micul dejun : cereale cu lapte si sa plec la scoala (intru la 8:30), acolo timp de 6 ore sa mananc doar un mar, la 2:30 (cand ies) sa merg la baschet, ajuns acasa sa i-au pranzul : o salata verde/salata de fructe/supa etc si apoi sa sar peste cina. Tot asa de luni pana vineri apoi (sambata, duminica) sa merg cate 2 ore la sala de inot. Ce credeti ar functiona? Este bine? Imi puteti recomanda si alt ceva? Tin sa mentionez ca pana la 16 ani vreau sa fiu foarte foarte inalt si slab deoarece vreau sa ma apuc de culturism. Astept raspunsurile voastre. Multumesc

4 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Ar fi bine sa faci ce ai spus dar mai greu cu "infaptuirea". Incerca si daca reusesti este foarte bine pentru tine. Succes.

| rapper_9089 explică:

Multumesc! de sport chiar ma apuc insa nu stiu daca pot sa mananc asa putin (sa nu credeti ca mananc mult, chiar din contra mananc mediu spre putin, dar nu ce trebuie si cand trebuie, iar pana acum nu am ars deloc caloriile). Acum fara suparare nu am nevoie de incurajeri ci de sfaturii, indrumarii, sugestii, recomandarii, opinii poate chiar retete, diete, alimente excluse etc. Daca ma puteti ajuta va rog faceti-o.

| maryanaruto a răspuns:

Foarte bun programu dar vezi sa-l si respecti:p

| angel1996 a răspuns:

Ce om rolling on the floor ma faci sa rad rolling on the floor