| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Salut TPU. Stateam azi si ma gandeam la faptul ca de vreo 4 ani (de cand am intrat in armata) n-am mai fost in nici o excursie, nici o vacanta, n-am mai fost plecat nicaieri in afara de deplasarile cu munca si voiam sa va intreb : Voi cum va petreceti vara asta, unde plecati, cu cine?
Sau sunteti in situatia mea si stati acasa ori sunteti prea ocupati anul asta sa o stergeti undeva?

18 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu stiu unde voi merge vara asta, probabil pe la plaja, ceva munte cu ceva prieteni, de strans ne strangem, sa gasim zilele potrivite pentru toti ca aici e buba, traseele spontane sunt cele mai frumoase, am avut parte si de d-alea la modul ca ne suim in masini si talpa unde vedem cu ochii, ne intrebam mai intai ''ba, cati bani avem in total la noi?" ''uite atat, hai ca vedem noi ce o sa fie''. Sper ca si vara asta am cu cine sa ma duc, merge de un drum spontan ba la munte, ba la mare, e ceva de genul, nu ne place cum arata statiunea x, mergem mai departe si analizam asa peisajul, cazarile si ne oprim unde suntem toti de acord ca arata misto.

Daca as fi in situatia ta as da mesaj pe grupul de wapp sau unde sunteti voi stransi ''c0ite, haideti sa mergem undeva macar 1-2-3 zile, cu atata munca si zapaceala o luam razna, mergem pe la munte, urcam, facem o bauta, un gratar, etc''. E bine daca mergeti macar 3-4 ca iese caterinca, numai sa va strangeti.

| Freya1 a răspuns:

Nici eu de o vreme nu am mai mers pe nicăieri ca nu prea sa potrivit timpul cum trebuie.

Vara asta sunt cu muncile pe la casa, asa ca nu stiu ce sa zic.De călătorit călătoresc săptămânal, la două săptămâni sau la luna cate 100 de km pana in oras si in rest pe aici prin zona laughing.Dar mi-a zis mama că vrea sa imi faca o surpriză weekendul viitor cu o mini vacanta de câteva zile la un spa.Răsplată ca sunt copil cuminte laughing, sau poate vrea vreun nepot si nu stie cum sa spuna, cu toate ca nu prea cred, având în vedere că în ochii ei nu esti pregatit nici la 40 de ani sa ai copii (cred ca am traumatizat-o eu cu fratele meu). laughing

Încearcă si tu sa ai un weekend macar sa tragi o fuga pana la mare, sau sa iei cortul sa stai in mijlocul naturi macar o zi.Te va destresa si liniști un foc de tabara, ceva frip la foc...iar daca ai de invatat poti sa faci si asta câteva ore acolo, ca e relaxant.

| SilentRain a răspuns:

O sa alerg după liniște
Nu plec nicăieri cel mult cu putință noroc schimb definitiv judetul și bag munca cat mai multă posibil

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru SilentRain):

As vrea si eu vreo 2-3 saptamani sa-mi inchid telefonul, sa ma duc de tampit unde vreau si sa uit de toate dar anul asta am de tras ca naiba...
Pfoaii, l-ai terminat cu vestea asta cu plecatul pe GabiDumitrescu laughing.
In ce domeniu o sa bagi munca precum migul? ( asa e vorba )

| SilentRain a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Tragi, tragi și tot tragi și nici ziua de mâine nu-i sigura, parcă moartea ne pândeste la colț pe fiecare în parte
Asta este încă unul' dezamăgit laughing *abia daca îl cunosc pe Gaby *
Și pe șantier daca e cazul, n-am un domeniu anume
Loc de muncă cinstit sa fie, in rest nu fac pretenții

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru SilentRain):

Eii hai ca nu-i chiar in halu ala cu trasul si moartea, adica na e greu si toate cele dar o sa mai fie si momente de relax la un moment dat, daca nu ti le faci singur ( mai scurte dar le faci ).
Am vazut ca faci furori pe aici pe site, frangi inimi cu duiumul laughing
Big like pentru ultima parte

| SilentRain a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Nu te lasa convins din ipocrizia unora din toți "fanii" astea categoric nici unul nu-i pe bune
Nu m-aș limita la frânt inimii, prefer mai mult oase, mâini, picioare, cablul de internet

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru SilentRain):

Stiu ca nu-s pe bune astia de aici ( de la unii nici n-ai ce le cere sincer ). Mai, ce sa zic... Nu-mi intra la suflet multi oameni dar cu ultima fraza ti-ai castigat intrarea pe deplin laughing

| SilentRain a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Încă unul pe lista mea, mu-ha -ha -ha-ha devil

Nici ție nu îți intră oamenii la suflet, cool

| Apokales a răspuns:

D-abia am inceput munca si nu vreau sa dau cu piciorul. Mi-a fost greu pana am gasit locul asta de munca, desi nu-i prea stralucitor, macar mi s-a acordat o sansa. Deci, cred ca o sa muncesc vara asta si o sa ma rezum la bucuriile marunte de zi cu zi.

| CIaudiu a răspuns:

Ce grad ai?

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru CIaudiu):

De unde aceasta curiozitate pe tine?

| CIaudiu a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Sunt si eu pasionat de istorie, iar la anul as dori sa intru in armata.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru CIaudiu):

Și de ce m-ai întrebat tocmai de grad?

| Jus7t a răspuns:

Sa înțeleg ca nu îți place în armată? Pare ca nu ai timp liber suficient.
Încearcă sa schimbi dacă nu e ceva ce te face mulțumit de tine.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Vara asta voi face ce-am făcut în toate celelalte veri: stau acasă, citesc, compun, gătesc și, la finalul verii, recapitulez materia de anul ăsta. Cel mult mă deplasez până la Kaufland și înapoi.

| WonderGirl7 a răspuns:

Well, anul ăsta plec sigurat la mare.
in fiecare an de când m-am născut numai la mare am fost cu excepția anului trecut când ai mei au zis ca nu merg cu trenul in plina pandemie. cu mașina am fost de 2 ori, dar era ft nașpa.
certuri, nervi, căldură mai bine nu.
dacă e sa o iau asa, am. fost si deja in aprilie la Colibița-BN(am. fost si in 2019 vara), dar ca acum nu o fost niciodată.
am prins ceva de poveste, de vis.
plina iarna, totul înghețat, apă, ploaie de ninsoare, muuulta zăpadă si ger în aprilie.
asa ceva niciodată nu am văzut, mai ales la un lac.
o fost ceva unic.
.
după no, o sa mai fac anumite ieșiri prin județ, pe aproape si vara asta învăț, ca trec a 12 a.
horror... din cls 10 m-am apucat ușor si de admitere la facultate, am un program stresant dar asa e sistemul.

| WonderGirl7 a răspuns (pentru WonderGirl7):

Ah muta de mine, o uitat ca am fost si in Sovata si in Oradea anul ăsta.
deci o sa am 4 excursii principale pe anul ăsta plus altele care o sa vina si care o mai fost