| FilosofulDepresiv2022 a întrebat:

Salut, TPU! Tocmai am dat examenul de Cambridge C1 si cu toate ca eu consider ca voi lua C1 cel putin, sunt foarte stresat si trebuie sa astept 3 saptamani sa primesc rezultatul! Din prima noapte deja nu mai pot sa dorm, azi-noapte am visat ca sunt la examen! Aveti niste sfaturi ca sa ma linistiti, ca nu stiu daca supravietuiesc in ritmul asta inca 3 saptamani sad?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

În viata nu trebuie sa te lași copleșit de lucruri pe care nu le poți controla doar tu. Și dacă pici mai dai din nou. Relaxează te, peste 5 ani nu va mai conta. Eu personal cred ca vei lua C1 sau mai mult dar schimba ți un pic gândirea, mentalitatea învață să nu te mai stresezi pentru ceva ce va fi, eventualele probleme pot fi doar după nu înainte sa se întâmple, grijile pe care le facem înainte sunt doar ipoteze deci nu au rost

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"eu consider ca voi lua C1 cel putin, sunt foarte stresat... sfaturi ca sa ma linistiti"

cred că exagerezi, stii că ai făcut bine, be-cool