| AllexXtreme a întrebat:

unde credeti ca se duce un om dupa ce moare? Rai sau iad? Sau pur si simplu dispare? Ca si cum ai sterge ceva din pc si nu il mai gasesti acel program asa e si cu omul? Poate nu exista raspuns la intrebarea mea desi sunt foarte curios si cred ca voi afla dupa ce o sa mor daca o sa mai stiu ceva.

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Trupul bineinteles se intoarce in natura dar sufletul e vesnic si functie de ce vibratie are dincolo o sa fie intre sufletele cu aceeasi vibratii si noi o sa ne judecam faptele savarsite pe acest Pamint.Suntem aici sa evoluam spiritual principala noastra menire aici e sa raspindim iubire si dincolo o sa ne bucure toate faptele noastre ce am facut aici din iubire si ne vor apasa toate posibilitatile ratate.Recomand in acest sens filmul What dreams may come in care se dezbate acest subiect si o consider cit se pare de reala.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde unde vrea nea" in halatul alb stralucitor

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu exista asa ceva, doar daca esti prea credincios si crezi in asta. Nu se duce nicaieri, nici in iad si nici in rai. Ramane doar energia lui prin jur.

| RAY a răspuns:

Eu nu cred in nimic, ce stim? nimic, am fost in coma la trezire am simtit o senzatie de relaxare si muzica in jurul meu

suntserios
| suntserios a răspuns:

La 2 m sub pamant sa fie mâncat de viermi

| Celcestietot a răspuns:

Salut! Cred ca spiritul omului va fi pana la Judecata de Apoi intr-o stare de veghe, dupa care i se va alege locul cel vesnic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul nu se duce nicaieri dupa ce moare, ramane acolo unde l-ai ingropat decat ca e mort si nu mai poate sa se miste, sa vorbeasca sau orice altceva.