| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce tari ati vizitat si cu ce impresie ati ramas dupa vizita? Ce v-a placut? Ce nu v-a placut?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Spania- mi-a placut, numai zic zonele tenerife, ibiza, Barcelona este curata si placuta (zona de centru), valencia nu mi-a placut
Turcia- faina de la cap la coada de la ankara, istanbul si antalya e super tara cu oameni de treaba si toti stiu engleza, ceea ce nu se intampla in Spania sau Italia.
Am mai fost fugitiv in franta, Italia sau serbia dar astea mai mult prin zonele de periferie si nu pot sa-mi dau cu parerea.
Inca mie ciuda ca nu am acceptat sa plec in SUA ca turist laughing

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

In franta in ce orase ai fost?

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum am zis la periferie ceva zone, nu am fost in Paris happy

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Toata europa am vizitato - GB am apreciat mult infrastructura rutiera si pretul mic la masini. Spania cu restaurantele se mananca bine si sant femei misto de bombardat la nevoie. In rest Germania pentru ambientul placut al naturii si drumurile la fel casele misto. Franta nu mi-a placut asa mult limba lor in general

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bulgaria - litoral ceva mai frumos si curat ca la noi, in rest nu mi-a placut nimic.

Grecia - mancare super buna, apa foarte miso... oamenii cam lenesi.

Italia - mancare buna, cred ca e cea mai frumoasa tara ca si peisaje. Oamenii prea agitati pentru mine. Nu e cea mai curata. Conduc ca disperatii.

Franta - arhitectura frumoasa. Nu m-am simtit foarte in siguranta in Paris.

Anglia - mancare naspa, pub urile au o atomosfera foarte misto, imi place arhitectura. Vreme e confuzanta da macar nu e canicula.

Belgia - hmm, bereeeeeee. Bruges e superb.

Olanda - Amsterdam e un oras superb. Da sa nu dai peste turisti idioti care il strica ca se imbata si se drogheaza. Oamenii mega relaxati. Vremea urata da macar nu e canicula. Infrastructura exemplara.

Elvetia - Alpii au niste peisaje incredibile. Totul exagerat de scump, dar mega curat si ingrjit.

Austria - hmm, Viena cred ca e unul din orasele cela mai curate si civilizate. Mancare misto nu prea stiu ei engleza. Periferia e cam uratita.

Ungaria- Budapesta si Gyor m au impresionat placut. Nu ma asteptam sa aiba Budapesta o arhitectura asa misto. Insa se simte ceva din estul europei...

Slovacia - frumos la Bratislava. Am fost pe fuga.

Cehia - Praga zici ca e un muzeu al cladirilor misto. Bereeeeee, ciolan de porc. Oameni cam ciudatei, prea multi turisti. Mult prea multi.

SUA - New York e fascinant - pacat ca e asa murdar si plin de dubiosi... dar e fascinant. Burgeri.
Coasta de Vest - ca in filme, plaje, Vegas, Holywood. Grand Canyon. Misto. Mancarea la americani iti provoaca in infarct in 2 luni maxim. Ifrastructura lor de transport e praf daca nu ai masina.

Polonia - ceea ce putem fi si noi, adica o Romania mai curata si mai civilizata. Bravo lor. Pacat ca nu au cine stie ce mancare ok.

Germania - Totul e gri acolo. Da au carnati buni. Nu am apucat sa vad Bavaria inca... cica e mai prietenos acolo

Croatia - are niste plaje super misto. Concureaza cu Grecia. Pacat ca nu au mancarea lor.

Danemarca -- un fel de Olanda mai posomorata sincer. Am fost in fuga
Cam astea...

| Mosotti a răspuns:

Ungaria, Austria, Germania. La nemti nu mi-a placut clima mai rece, in rest a fost ok la toate trei tarile mai ales ca ordine, curatenie si civilizatie, asta mi-a placut.
Si iar la nemti nu mi-a placut ca au net prin ADSL adica cu viteze mici, nu au cablu TV prin care sa vina si netu, parca aveau dar in anumite zone doar, iar pe tel e cam scump sa iei patru optiuni ca sa ai net o luna adica sa ai traficul necesar, mie mi-ar fi trebuit asa, deci 60 E lunar.

| oglindasultanului a răspuns:

Am vazut multe virtual si ma bucur ca n-am intrat fizic in peisaj.

| CameliaCamyBlondina a răspuns:

Sa o luam pe rand:
1-Ungaria-Budapesta.Imediat cd treci granița din Romania in Ungaria o sa vezi mai multa civilizatie. Budapesta e un oraș superb, recomand vizitarea podurilor si telefericului.Nu mi-a plăcut schimbul lor monetar.
2-Austria-Tara muntoasă, friguroasă si scumpa dar cu aer curat si civilizatie.Recomand vizitarea capitalei Viena.
3-Elvetia.Aproape la fel cu diferenta ca e si mai scumpa si se uita cam cruciș daca le spui ca esti din Romania.Ai o groaza de atracții si peisaje.
Germania-Nu prea ai ce sa vezi pe lângă niste castele si capitala Berlin. Poti in schimb sa faci cumpărături la preturi foarte bune.
Spania-O țară călduroasă, cu oameni primitori, poti merge la mare sau la ocean.
Franța-O țară frumoasa, unde nu prea ai probleme cu barierele lingvistice.Am ramas însă socata de mizerie de pe străzile orașelor franceze.
Italia-aici poti vizita cam tot ce vrei de la lacurile din Munții Alpi pana la Marea Mediteraneană și orașe frumoase. Poti faci si cumpărături, per total o țară frumoasa cu oameni okey.Nu mi-a plăcut să văd,,conaționali,, cu diverse,, ocupații,, si dezorganizarea din anumite locuri.
Republica Ceha-Am stat o singură zi in Praga, un oraș romantic.
Republica Moldova-Saracie, un fel de călătorie in trecut, undeva in Romania perioadei 90'.