| LPCTSTR a întrebat:

Salut TPU,
Voi de ce babe/moși cu... "probleme de înțelegere" ați mai dat?

Incidental am dat de 2 babe astăzi și una mai "fenomenală" ca alta.
Prima efectiv era bătută în cap, susținând vehement că dacă ești supus la 7mA în orice tip de curent, faci neapărat stop cardiac rolling on the floor.
Apăi frate, dacă la 7mA faci stop, când atingi o baterie deja aveai spasme laughing.
Și tot așa a ținut-o până când mi-a dat un manual, imaginați-vă ce facepalm când văd că fenomenala îmi dă o carte, iar cartea îmi dădea dreptate rolling on the floor

Alta: "Carnea este cangericenă" straight face
Facepalm incoming. Vai și cum m-a abordat că Aristotel, Heron, Platon, Socrate și nu mai știu cine au anticipat boli rezultate din consumul de carne straight face. După a continuat cu citate din studii chinezești, "care au durat 30 ani", și care au arătat că totul se rezumă la carne, consiparție că ai noștri conducători o acceptă pentru a ne manipula și a ne omorî prin cancer.
Nici nu vă imaginați cât de amuzantă putea fi baba asta laughing

Deci, voi de ce specimene fenomenale ați dat? happy

Răspuns Câştigător
| raMLesS a răspuns:

Eu am dat de una care zicea ca curentul electric este impins de vant prin fir si asa ajunge la ce ai prin casa laughing "Pai nu trebuie sa-l impinga si pe ala ceva? " xD

| LPCTSTR explică (pentru raMLesS):

Vai de capul meeu rolling on the floor

52 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Am dat peste o babă care a pus pariu că ce ai scriss aici e inventat, în proporţie de 80 %.
Incredibilă femeia, foarte amuzantă laughing)

| LPCTSTR explică (pentru J0B0MAT):

Cum așa?
Mesaj privat sau postare separată?
Anyway, m-aș aștepta de la ambele babe să comeneze pentru că... fenomenele sunt prea extreme unori.
Zi și tu, ce să-i faci prostului care nu vrea să-nțeleagă? Prin net nu-i pot da cu pumnu-n cap și nici n-o pot înjua că mă prinde Cristina și CookieDog e bye bye straight face

| J0B0MAT a răspuns (pentru LPCTSTR):

A fost pură intuiție că lucrurile nu au stat chiar așa.

| LPCTSTR explică (pentru J0B0MAT):

My oh my, a venit aici rolling on the floor

| J0B0MAT a răspuns (pentru LPCTSTR):

Ah,pot să miros from miles întrebările puse la mişto.
This is so fun.

Acum pe bune, nu ai de ce să te laşi afectat de comentariile cuiva într-atât încât să faci o postare.

| LPCTSTR explică (pentru J0B0MAT):

Întrebări puse la mișto nu pun eu, cel puțin, sper.
Am vrut să aflu de ce întâmplări amuzante au mai dat utilizatorii TPU, plus că există categoria conversații... deci ce-ai vrea să se întrebe expres în "conversații"? rolling eyes yawnbatting eyelashes

| J0B0MAT a răspuns (pentru LPCTSTR):

Nu îmi pasă.
Am zis să fac un bine cu un sfat.

| LPCTSTR explică (pentru J0B0MAT):

Dacă zici tu. straight face

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Tot ce am scris sunt CITATE din cartea intitulata Studiul China, scrisa de un american care a fost si seful echipei care a făcut acest studiu care a durat 30 de ani. Nimic de la mine! Din echipa de medici făceau parte medici din mai multe tari America,Anglia,Filipine,Germania si altele. El vorbea despre SUA si guvernul ei si nu despre Romania.
Repet, am citat din carte, nimic nu am spus de la mine!
Se vede ca nu ați pierdut timpul, citind ce am citat eu ci va oferit subiect de conversație. Daca si aceasta conversație datorata mie, va răpește timpul, îmi cer scuze anticipat.

| LPCTSTR explică (pentru TamplaruAnisoara):

Deci tot nu vrei să accepți că vorbești prostii?
Oh... vai de viețile mele.
Apropo, eu n-am zis c-ai pus "CITATE"?
Și da, am citit printre rânduri pentru că o infornație care de la început își are bazele într-o prostie chiar nu merită citită, procepi/eți?

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru LPCTSTR):

Sunt multi care cred mai mult in oamenii de știință decât in Dumnezeu.Acest studiu a fost făcut de oameni de știință si nu sunt crezuti, si nici cunoscuți.Am ajuns la concluzia ca fiecare om alege doar ceea ce vrea atât din Biblie cat si din lucrările oamenilor de stiinta, cu alte cuvinte sa se potrivească cu ceea ce sunt ei, atât cu privire la trup cat si la suflet. Apropo: Platon a scris acel dialog intre doua personaje Socrate si Glaucom.

| LPCTSTR explică (pentru TamplaruAnisoara):

Bine, bravo, dragă fanatică anti-carne.
Știi, chestia asta se plasează la limita rațiunii: carnea, element ce constituie 15% din alimentația omului, să o caracterizezi ca "mortală" sau "dăunătoare", te face să te gândești că cei care au spus asta sunt nebuni.
Nu ți se-aprinde niciun beculeț când zici că ceva atât de comun te poate "ucide"?

Și, în plus, nu este logic, CUM poate, chimic vorbind, o grămadă de celule care conțin proteine, glucide, aminoacizi, vitamine, substanțe minerale, etc. exact ce-i trebuie corpului tău, SĂ FIE DĂUNĂTOARE? Chiar nu ți se-aprinde un beculeț?

Și cum trebuia menționat: ÎN TOT acest timp am vorbit de carnea NEPROCESATĂ, ȘI CONSUMATĂ proaspătă de 3 sau mai puține ori PE SĂPTĂMÂNĂ.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru LPCTSTR):

Pofta buna la cadavre, ca da nu-i spun chiar hoit!

| LPCTSTR explică (pentru TamplaruAnisoara):

Mersi, chiar voi avea.
O ciorbă de pui sau șnițele... aș ucide pentru ele laughing

La fel pot spune și eu: poftă bună la salată ca să nu-ti spun rumegat.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru LPCTSTR):

Ai grija ca fripturile nu merg daca nu sunt mâncate alaturi de salate.Si ce te faci daca organismul dumnitale nu le mai rumega?
Si ce te faci daca nu ar fi aromele si coloranții care se fabrica pentru a se da gust si culoare plăcută mâncărurilor din carne?
Concluzia: vegetalele pot fi consumate fara adaosuri in schimb carnea fara adaosurile de mai sus pute.

| LPCTSTR explică (pentru TamplaruAnisoara):

Femeie cu probleme de înțelegere, AM SPUS CĂ NU VORBESC DE CARNE PROCESATĂ.
Ești cu capu-n nori de 2 zile-ncoa.
Care ți-e problema? Ți-a rămas o bucățică de carne procesată în gât și-acum mă sufoci pe mine că te ucide carnea?

Înțelege odată NU VORBESC DE CARNEA PROCESATĂ.
Știi cei-i aia "pui de țară"? Ai pus vreodată mâna, paranoico, pe un pui de țară? Ai crescut vreodată unul?
Ai gustat vreodată mâncarea supremă și de neuitat numită "șnițel din piept de pui"?
Fenomenal om mai ești...zău straight face

Ai grijă ce susții pe TPU, pentru chestii d-astea poți avea contul suspendat paranoico care ești tu paranoică.

Acum să vină baba cu "7mA și faci stop cardiac" să-mi aplice ori ție 7mA ori mie că fenomene ca voi n-am văzut în viața asta, mă jur rolling on the floor

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru LPCTSTR):

Eu sunt de la tara, am crescut păsări in jur de 100 /an dar si porci.Deci vorbesc in ce ma privește din experienta. Daca echipa TPU considera ca răspunsurile mele nu sunt ok pentru a fi postate pe TPU,ma întreb cum de se accepta postarile care denigrează pe Dumnezeu.
Dar permite-mi sa mai citez cate ceva din ce au postat înaintașii noștri si a rămas in biblioteci ca documente:
Iată ce zice Plutarh: "Cum puteți întreba ce motiv a avut Pitagora sa se abțină de de a consuma carne? Din punctul meu de vedere, ma minunez mai degrabă prin ce întâmplare sau datorita carei stări a sufletului sau, a mintii, cel dintâi om care a făcut asta a atins pentru prima oara gura sa de sânge,și-a dus pentru prima oara buzele sale către carnea unei ființe moarte, acela care a întins pentru prima oara masa cu corpuri moarte si statute, acela care a îndrăznit sa numească mâncare si hrana parti din ceva care puțin mai devreme mugea si tipa, se mișca si trăia."
Ghandi: "Nu găsesc hrana din carne necesara noua in nici o etapa si sub ifluenta niciunei clime in care omul trăiește in mod obișnuit. Sunt de părere ca hrana din carne, este total nepotrivita speciei noastre. Greșim imitând animalele inferioare lumii - daca le suntem superiori."
Cuvier, creatorul anatomiei comparate spunea: "Hrana naturala a omului, judecând după structura sa, pare ca trebuie sa fie compusa din fructe rădăcini si legume."
Doctor P. Carton arata ca :" Alimentația cu cadavre este contrara firii omenești, adică instinctului sau, structurii anatomice si fiziologice a omului. Instinctul se arata in mod netăgăduit. Copiii fura fructe din gradina, dar niciodată nu le vine in minte sa ia o bucata de carne de la un măcelar."
Albert Einstein: " Nimic nu va aduce un beneficiu atât de mare in sănătatea rasei umane si nu va creste șansele perpetuării vieții pe pământ, așa cum o va face orientarea spre dieta vegetariana."
Toate sunt citate ale celor menționați la începutul citatului. Nimic nu îmi aparține din citate.
Iarta-ma daca te-am stresat, eu am postat in speranță ca tot ceea ce am scris o să-ți prindă bine vreodată. Numai bine!

| LPCTSTR explică (pentru TamplaruAnisoara):

Daca tu crezi c-o sa-ti mai citesc vreodata romanele... nee, s-o crezi tu happy
Și lasă-mă să ghicesc, țineai păsările și porcii de bibelou? rolling on the floor
Ești prea amuzantă pentru secolul ăsta, aș vrea și eu să fiu la fel laughing

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru LPCTSTR):

Mâncam carne zilnic de găină,de rata, de curca, de porc, cu mielul nu o prea aveam, nu suportam mirosul care il degaja când o găteam.Acum nu as mai consuma nici vegetale gătite in vase care a fost cândva carne.
Îmi pare rău ca nu mai cresc animale deoarece îmi erau dragi, si mai mult, cat timp am avut păsări nu creștea un fir de iarba in curte, dar de când nu mai am păsări cresc niste bălării ca pe lângă calea ferata.Trebuie sa cosesc de cel puțin 4 ori ca sa nu duc frica de șerpi.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

rolling on the floor de câte tipologii de astea am dat... big grin

| laSoledad a răspuns:

Eram odata cu o vecina care vorbea de inflatie si despre cat de mult au crescut preturile tocmai la cartofi. Si se uita ea la noi si zice "Hmm, dar voi, studentii, nu prea pareti a manca atat de multi cartofi. De unde atata cerere pe piata de cartofi de au crescut preturile?" Iti dai seama ce m-a pufnit rasul. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Justme1997 a răspuns:

O prietena angajata într-un magazin de haine mi-a spus ca a venit o baba sa returneze chiloți "ca o strangeau".

| eckblume a răspuns:

Vaaai, ce ma bucur ca nu sunt singura care da peste doamne vorbarete! laughing
Pot spune ca fac "colectie de conversatii".
Eram in autocar si o doamna deja ii spusese clar soferului: "Sa imi dati loc langa domnisoara ca pare draguta foc." Bineinteles ca mi-a vorbit despre viata ei, cati copii si nepoti are si cat de suparata e de pensia mica. Si apoi spunea cat de bun era Ceausescu.
Alta doamna batranica de vreo 73 de ani la fel: viata, sperante, mai bine ia tratamente naturiste decat pastile "paguboase"; e contra vaccin.
Alta doamna de vreo 50 de ani, profesoara de chimie incepuse sa discute despre cat e de nesimtiti sunt liceeni de azi. In gandul meu voiam sa taca, caci nu imi era bine atatea ore in autocar. Cand am ajuns mi-a parut rau ca am gandit asa. Mi-a urat sa am o viata frumoasa si s-a bucurat sa vorbeasca cu mine fiindca se ducea sa isi ia mama de la morga. Imda, mi se stricase intr-un fel ziua.
Recent, tot in autocar laughing Timp de 2 ore era un batranel langa mine si nu a zis nimic pana m-a miscat sa imi spuna: "Aia e carciuma mea. E fata mea acolo. Mai am un nepot care are lavanda. Ia bani frumosi pe ea. Sunt si strabunic...". Apoi se ridica si coboara dupa 5 minute de povestit.
Ce e aiurea e ca eu nu apucam sa le raspund, ca deja vorbeau despre altceva. Mai rau a fost cand am dat peste o doamna care vorbea intruna si barfea o receptionera de la autocar. Eu i-am zis ca o sa ajunga la timp. Pff, tot ce mi-a povestit parea rupt dintr-un film, dramă. laughing
Totusi, cei mai rai mi s-au parut batraneii care aprobau cu tarie un anumit partid politic.
Sau cei ca o doamna din metrou care nu luase loc pe scaun: "Ai naiba de studenti, platim sa stea ei jos. Ai dr... au gratuit metrou, autobuz. Nu se da unul de pe scaun". SI NU ERA NICIUN TANAR PE SCAUN. Eram cativa in picioare si ne uitam ciudat la ea.
Teorii, teorii laughing dar ai stat de vorba cu una care incerca sa te convinga ca vin strigoii noaptea de sarbatoarea x daca nu ungi usa cu usturoi? laughing

| LPCTSTR explică (pentru eckblume):

Doamne apără și păzește, de câți ai dat tu rolling on the floor

| eckblume a răspuns (pentru LPCTSTR):

Si lista mea e chiar lunga laughing Mi-am mai amintit de un tanar imbracat in haine bisericesti care vorbise tot drumul la telefon cu vreo 6 maici si 4-5 preoti. O placere laughing
Sa nu uitam de acele doamne care comenteaza ca e coadă si dupa hop, ele ajung primele la ghiseu, minunateee fiinte laughing

| Vikaa a răspuns:

Era o babaciune ce-mi zicea ca daca mai sterilizez vreo pisica imi face plangere la politie rolling on the floor)

| LPCTSTR explică (pentru Vikaa):

Vai mamma Gabarrina... wtf rolling on the floor

| Vikaa a răspuns (pentru LPCTSTR):

Avea dansa vreo 10 pisici, am apucat sa sterilizez doar 8, da le prind si pe alea 2

| LPCTSTR explică (pentru Vikaa):

Foarte drăguț din partea ta.
Succeswinking

| Vikaa a răspuns (pentru LPCTSTR):

Merci

| acerr a răspuns:

Pfff uff si fu@k
carnea nu este elemntul forte! de la grsimi se ingusteaza arterele, asta trebuie sa stie orice om, Canepa e nr 1! si vezi video asta, recomand la toti si da mai departe
https://www.youtube.com/......tps?/watch

| MadalinVoicu98 a răspuns:

Pai nu citesti ce zic in privat ca iti iei gatu de nervi ca esti tampit si eu am dreptate ti-am aratat ce au zis antrenori de box, ti-am scris acolo ce ziceau ei in engleza cuvintele lor, te-am intrebat de ce bruce lee era mic in muschii si era cel mai rapid din lume ca tu zici ca muschii mari inseamna viteza pe pumni asa e cand nu ai habar si vorbesti aiurea nu ai curaj sa citesti ce ti-am zis ca o iei razna cand vezi ca antrenorii aia de contrazic pe tine!

| MadalinVoicu98 a răspuns:

Ne intalnim si iti arat eu contrariu fraiere care te dai smecher vorbesti despre box ca viteza vine din muschii cand de fapt vine din tactica si fibre rapide, un slabanog care se antreneaza pentru fibre rapide viteza exploziva e mai rapid decat unu cu muschii mari care nu are mai multa fibre rapide decat slabanog ai inteles?

| LPCTSTR explică (pentru MadalinVoicu98):

Asta se consideră hărțuire.
Te rog termină.

| MadalinVoicu98 a răspuns:

There are several reasons why boxers do not engage in weight​lifting or weighted calisthenics. Unlike MMA, boxing uses hands and hands only to attack. Weight training causes your body to grow. Your muscles become heavy, your arms become heavy, which in turn slows down your punches.Jul 26, 2017 SI asta Do weights slow boxers down?
massive bulk will slow you down, Pune-ti dracu creieru la contributie de ce zic antrenorii asta ca muschii mari te incetinesc zic acolo massive bulk will slow you down, ca sa nu mai faci tu pe cunoscatoru in domeniu!

| LPCTSTR explică (pentru MadalinVoicu98):

Bine, scumpete, ai câștigat, fie cum zici tu.

| MadalinVoicu98 a răspuns (pentru LPCTSTR):

There are several reasons why boxers do not engage in weight​lifting or weighted calisthenics. Unlike MMA, boxing uses hands and hands only to attack. Weight training causes your body to grow. Your muscles become heavy, your arms become heavy, which in turn slows down your punches.Jul 26, 2017 SI asta Do weights slow boxers down?
massive bulk will slow you down, Pune-ti dracu creieru la contributie de ce zic antrenorii asta ca muschii mari te incetinesc zic acolo massive bulk will slow you down, ca sa nu mai faci tu pe cunoscatoru in domeniu! Ce a zis un antrenor ai inteles? Tu niciodata nu o sa poti contrazice ce zile el acolo nici daca te mai nasti de 2 ori ca nu ai experienta lui in acel sport ai inteles cumetre?

| MadalinVoicu98 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Daca nu citesti povesti ca zici ca mint eu citeste citatu ala ce a zis antrenoru de box despre ce zici tu te contrazice 101% Sa il citesti inainte sa te culci de 2 ori sa nu uiti toata viata ta cat de mult te-ai inselat! experienta in biochime sau fizica ce ziceai tu degeaba ai inteles? Lasa-te

| LPCTSTR explică (pentru MadalinVoicu98):

Copilaș, ce spui tu e infim.
Nu mă sperii și nici nu mă influențezi în vreun fel.

| MadalinVoicu98 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Ba antrenorii spun ai inteles? accepta adevaru ca nu ai cunostinte in domeniu ala daca antrenoru a zis asa, copilas esti tu fraiere ca daca iti dau in barba te bag in sarme ai inteles? am 18 ani nu sunt niciun copilas ca nu ai mancat cu mine din farfurie ca sa faci tu glume cu mine!

| LPCTSTR explică (pentru MadalinVoicu98):

Am inteles man, doar taci, ca m-am saturat de tine rolling on the floor
Esti amuzant, serios... si degeaba.

| MadalinVoicu98 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Deci recunosti ca te-ai inselat? ca muschii mari inseamna viteza? si ca viteza vine din muschii? Si de fapt vine din tehnica si fibre de type 2 rapide? ca degeaba ai muschii daca unu are genetic mai multe fibre rapide, si ca sunt slabanogi mult mai rapizi decat altii cu muschii mari?

| LPCTSTR explică (pentru MadalinVoicu98):

Pentru tine intotdeauna voi recunoaste ca m-am inselat, numai sa taci, scumpulewinking
N-ai vrea sa-mi faci viata mai frumoasa si sa ma blochezi?
Blocat mintal, bucura-te acum de bock :*

| MadalinVoicu98 a răspuns:

Scumpete sa imi zici in fata ai inteles? Si nu e vorba de castigat eu e vorba ca antrenorii zic ce am zis eu ti-am zis citat de al lor unde au scris ei ai inteles? ANTRENORII!

| LPCTSTR explică (pentru MadalinVoicu98):

Cum mama existenței de la Univers până la aflarea existenței bozonului Higgs de ce încă poți vorbi cu mine?!
Te-am blocat fenomenule, ce mai are site-ul asta azi...