| vangheliss99 a întrebat:

Vreau sa creez chiar aici pe TPU un loc unde ne putem spune povestile reale despre fantome dar atentie: Povestile sa fie reale din viata voastra, nu luati de la televizor, iar daca nu credeti sa nu scrieti in comentariu ca nu credeti sau din astea ok, doar povesti reale ok?

6 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Eram mică acum vreo 4-5 ani poate şi mai mult, mă filmam în cameră(de plictitseală) cu telefonul meumobil vechi, iar într-un filmuleţ nu se vedea nimic, adică eu nu mă vedeam, vedesam doar un cearceaf alb şi i se vedea picioarele şi tot spunea ''deschide deschide'' dar el/ea deschise şi închise uşa. Eu în timp ce mă filmam nu am văzut pe absolut nimeni! Menţionez că eram singură acasă cu uşa de la intrare închisă. Degeaba îl spun altor oameni pentru că nu mă cred, am şters acel film din frică.

| vangheliss99 explică (pentru 愛日本):

Ei bine eu te cred, dar pacat ca ai sters filmul.

| CoquineNoire a răspuns:

E o casa la tara langa cea a bunicii unde au murit niste rude, acum fiind parasita.
cand eram mai mica (acum cativa ani) de fiecare data cand treceam pe acolo auzeam zgomote si chiar voci, si simteam cum sunt privita si un fior pe sira spinarii, fara misto.
odata, mi s-a parut ca am vazut si un chip la geam, dar de la departare...am fugit imediat.
o femeie mai in varsta a inchiriat casa aia pentru ceva vreme, pana cand nu a mai suportat chinul si cosmarurile si a plecat de acolo.
ne povestea cum o atingea cineva pe umar in timp ce dormea si auzea voci si pasi.
si da, e reala treaba.

| Necsoiu_Robert_1990 a răspuns:

Hmm...e o idee buna.incep eu:
pai totu an inceput acu 2-3 ani cand m-am hotarat sa imi fac camera in fosta camera a bunicii(care a murit de mult), ciudat a fost ca in noaptea in care am dormit acolo becul de pe hol se stingea si se aprindea si fiind mai speriat nu am putut dormi si am auzit toata noaptea cum se deschide si inchidea usa.(mie la varsta aia mi se parea terifiant acum nu mai dorm acolo si ma simt bine ^_^

| flavix99 a răspuns:

Ok si eu am o poveste:
eram acum 2 ani de revelion eram singura sus(am casa cu etaj), nu demult murise o batrana care statea aporpape de casa mea. eu ma uitam la nu stiu ce serial, cred ca la Romani au talent. dintr-o data s-a stins becul. eram ok nu m-am speriat sau asa ceva, dar dupa ce am aprins becul "nimic". m-am bucurat ca nu a "venit" batrana aceea la mine. mama m-a chemat pana jos. am plecat si cand m-am intors am vazut aceea batrana stand in fata mea cu un cutit( batrana era verde cu rosu si striga "vinoooo la minnne" eu atunci am inceput sa tip si am fugit jos. de atunci nu mai stau singura in casa sau camera.

| vangheliss99 explică (pentru flavix99):

Foarte bine se pare ca aceasta mica idee a mea da roade, si flavyx99 nu prea pare reala povestea ta dar nu se stie niciodata asa ca este in regula.