| L3passione a întrebat:

Salut.

Trasnetul e acelasi cu fulgerul?

Răspuns Câştigător
| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

NU..Trasnetul are 3 vocale si 9 litere si Fulgerul are tot 3 vocale dar 8 litere laughing)Glumesc Fulgerul este un arc luminos rezultat în urma unui proces de descărcare electrică (trăsnet) cauzat de o diferenţă de potenţial electrostatic! Trasnetul este o descărcare electrică, de mii de amperi între nor şi pământ, căutând întotdeauna traseul cel mai scurt de parcurs. sunt ceva diferente intre ele deci nu este acelasi lucru.

4 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Da

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Fulger, Trasnet, Tunet...toate sunt diferite.el intreba de Trasnet si tu ii aiureli de tunet...

| L3passione explică (pentru RIze1KDE1LuNA):

"el intreba de "

El e o "ea". happy