| Tabacaru_David_1986 a întrebat:

Salut tuturor
Am o consola xbox 360 elite folosita destul de des si sau întâmplat urmatoarele : Nu mai am imagine si sunet
Folosesc cablu hdmi la un tv led si de cate ori pornea frigiderul se stingea imaginea si repornea însă nu am crezut ca il poate strica pana intr-o zi când am pornit consola si mergea perfect si când a pornit frigiderul a inceput sa se dea imaginea peste cap si palpaia foarte tare am stins consola l-am pornit si surpriza nu mai aveam imagine si sunet. Acum cand pornesc consola se aprinde led verde, tv-ul porneste si el dar fără imagine va spun ca televizorul nu are nimic l-am verificat cu o alta consola si acelasi cablu hdmi si merge perfect însă cu consola cu buba nu merge

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

S-a ars placa video! Nu ai ce face, du-l la un service!

| Tabacaru_David_1986 explică (pentru lpavel):

Asta cred si eu acum ma întreb daca se mai poate repara sau trebuie sa schimb placa de baza

| lpavel a răspuns (pentru Tabacaru_David_1986):

Asta din pacate nu stiu nici eu, intreaba la un service!