| VrRos71 a întrebat:

Salut. ULEIUL de cocos este esențial de aplicat pe față după spălare pentru a nu se usca pielea sau crăpa?

4 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Dimpotrivă. Este un produs comedogenic, prin urmare, nu se recomanda aplicarea acestuia pe ten.

| sierra1 a răspuns:

Cinstit: câte/câți se dau cu ulei de cocos după spălare? Puțini foarte.
Uită-te pe stradă, câți au pielea crăpată? Puțini foarte

deci partea cu "este esential" e exagerată

| Celcestietot a răspuns:

Nu este recomandat pentru fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,o crema hidratanta ar fi o metoda corespunzătoare, potrivita tipului tău de ten.Se găsesc la farmacii creme hidratante care se potrivesc tuturor tipurilor de ten.