| Floreenofficial a întrebat:

Salut! Unde sa stau duminica când mă duc la biserica? Ultimele două săptămâni am stat afara in fața bisericii pe platou,se aude slujba in boxe/difuzor, dar afara sunt și câțiva cerșetori care se plimba pe acolo și vin cu cerutul.Sau sa stau in biserica? Voi aveți un loc unde stați? Sa îmi gasesc un loc in biserica? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| AndrElle a răspuns:

In pronaos. La intrare. E cel mai bine că acolo poți să te rogi, reflectezi. Să stai singur, ai liniște, nu te baga nimeni in seama.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce daca sunt cersetori.
un crestin adevarat le ar cumpara ceva cu mancare si abia ar astepta sa apara sa faca o pomana cu ei... nu?

| Fatamuntilor a răspuns:

Gandeste-te ca aceai oameni se afla intr-o situatie limita si nu stau acolo din placere!
Daca esti crestin, dar si om faci milostivenie si le cumperi ceva.

| NotNamed a răspuns:

Nu te mai duce la cladirea aia corupta si manipularoare de religie falsa. Ai o problema, de ce n.o rezolvi cu capul tau? De ce apelezi la un zeu neexistent sa.ti rezolve problemele? Crezi ca daca te inchini esti ferit de boli, probleme, saracie, singuratate?

| danaieladaniela a răspuns:

Nu are rost sa zic nimic