| costimovrin a întrebat:

Salut, veneam acum cu masina acasa si ma opreste de pe sensul opus un mos (imi da flashuri) si imi zice ca in fata pe trotuar sta unul de zici ca e mort, zicea mosul ca a sunat la politie.

Am mers cu masina si am parcat paralel cu barbatul in cauza m-am dat jos din masina, i-am luat pulsul la mana si la gat si am verificat daca s-a lovit la cap. Am vazut ca este bine, am incercat sa il trezesc, dar dormea prea bine. S-a dat si mosul din masina si cand a vazut ca pare sa fie beat a plecat. Am mai incercat sa il trezesc odata si am vazut ca doarme tun am plecat si eu.

Cand i-am spus lui frate-miu de puls si ca m-am dat jos din masina, cica am fost tantalau, ca am stat sa pierd timpul cu toti boschetarii. Voi ce parere aveti, am procedat ca un tantalau? Trebuia sa ii dau 2 claxoane si sa plec?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai facut foarte bine ce ai facut, asta denota omenie!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai facut foarte bine ce ai facut... poate omul chiar avea o problema

| SilentRain a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu, din contra ai incercat sa ajuți într-un fel