| Denn97 a întrebat:

Salut,

Vi s-a întâmplat vreodată sa va intre o bucata de ciob și sa aveți dureri și după 2 sapt in condițiile in care ați scos ciobul de acolo?
Mi s-a întâmplat sa îmi intre o bucata de ciob de la o farfurie de la IKEA și am încercat sa scot cu penseta sa dau cu acul pe lângă, iar faza e ca durerile persista, am fost la spital la urgenta după astea 2 sapt și mi s-a spus ca pe radiografie nu se vede absolut nimic, dacă ar fi ceva acolo trebuie sa îmi facă o anestezie locală și sa taie ca sa intre pe sub piele sa caute dacă ar mai fi ceva sau nu…

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu mi s-a întâmplat.

| Continchiscontsters a răspuns (pentru sadrian46):

Ce minți și tu toată viata ta nu a intrat în tine un ciob vrei sa zici? Nu exista om pe față pământului sa nu fi intrat un ciob în el nu mai minți

| sadrian46 a răspuns (pentru Continchiscontsters):

Vi s-a întâmplat vreodată sa va intre o bucata de ciob și sa aveți dureri și după 2 sapt in condițiile in care ați scos ciobul de acolo?
Am răspuns exact la această întrebare. La 1 Sept o să am 39 de ani. Pe un picior. Fără cioburi.

| Continchiscontsters a răspuns:

Ce te vaiți ma și tu atâta de la un ciob și pe tine teau ținut în casa? Tu direct în ciob te-ai dus)))) pune rivanol ceva nu sta asa se infectează frate și Doamne ferește rămâi fără deget

| Denn97 explică (pentru Continchiscontsters):

Am pus apa oxigenată și rivanol, începe sa se umfle probabil ca am făcut puroi acolo…