| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
Voi când s-a spart ecranul telefonului dar totuși se mai putea folosi ați schimbat ecranul, telefonul sau nu ați făcut nimic?

16 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

L-am folosit așa un timp, pe urmă l-am schimbat

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Păi e spartă doar partea de jos si pare să nu afecteze cu nimic, sau se strică de tot intr-o bună zi?

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Fază e ca el fiind deja spart la următoarea căzătură minora se face praf

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

O să umblu de acum cu el ca și cu un ou roșu, adică foarte fin.
Am și scos husa și folia de protecție că văd că n-au ajutat cu nimic.

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Recomand gorilla glass, ele și-au făcut treaba cat de bine au putut
Totuși lasă husa pe el, in timp apuci să-i schimbii display-ul

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Mersi de răspuns, e doar un A70, nu-i cine stie ce telefon scump, probabil si schimbatul ecranului e ieftin.

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu plăcere sper că te-am lămurit cat de cat happy și așa mă plictisesc

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

N-am făcut nimic. Dacă tableta continuă să meargă, de ce s-o schimbi? N-ai ce face cu banii?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Îl am și acum spart într-un colț...nu am comis-o eu. happy Dar evit să schimb ecranul pentru că am auzit că apar probleme în general...la touch mă refer.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar la mine e doar sticla de deasupra ecranului, touch-ul nu-i afectat.
Chiar si pe asta daca o schimb voi avea probleme?
Am vazut ca ar costa 150 cu montaj.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

A...acea sticlă ce se pune peste ecran? E ok, pe aceea poți să o schimbi liniștit.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nuu.
Sticla de sub folia de protectie s-a crapat.
Dar probabil e lipita de ecranul propriu zis.
Sau e separat?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cred că e ecranul ce spui tu...s-a spart ecranul.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ecran,sau cum se numeste, dar e spart.
Telefonul merge totusi exact ca inainte.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, merge acum...eu auzisem că dacă schimbi ecranul sunt șanse să nu mai meargă așa bine. Dar mai bine întrebi pe un expert.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Aștia scriu ca in timpul inlocuirii se poate compromite display-ul si atunci trebuie schimbat cu totul.
Cine poate sti?