| anonim_4396 a întrebat:

Salut, voi ce credeti? Va fi zapada in sezonul de iarna 2020-2021 ca in 2018-2019? Multumesc.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu ma deranjeaza nici iernile reci si cu putina zapada; ingheata pamantul, si circul pe teren, ca pe asfalt.
Dar nu mi-e dor de iarna, pandemia ne-a tinut in casa toata primavara, inca nu sunt satul de vreme misto.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca în iarna lui 2007-2008 sper eu să fie.
A fost atunci zăpadă de aproape 1.70 cm, de mi-am făcut tunel la mine în curte şi ma jucam. big grin

| Michaeel a răspuns:

Ar fi foarte frumos si placut! Tin minte ca in 2018 a fost zapada multa, mai ales unde mi-am petrecut vacanta! Totusi rar mai este zapada care sa tina si sa nu se topeasca a doua zi sad In 2019 nu a fost zapada, cel putin nu unde am fost eu, si nici n=anul asta nu cred ca va fi.

| BuGsstormbunny a răspuns (pentru Michaeel):

Chiar a fost foarte frumos in 2018. imi amintesc si de cele de prin 2012-2013. ierni adevarate

| ValentinGabi a răspuns:

Nu va mai fii cum era pe vremuri! S a schimbat clima foarte mult totul e dat peste cap