| miha_6184 a întrebat:

Voi ce face-ti vineri seara? va relaxati sau va distrati?

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Ma relaxez, ascult TATW (Trance Around The World).

7 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Vineri seara ma "relaxez" facand mancare,platind astfel pentru distractia de sambata si duminica.Ce-i drept, nimic nu ma impiedica sa ma distrez inca de azi, miercuri, vazand ca scrii corect:relaxati"si"distrati"si incorect"face-ti"; cum subiectul predicatelor folosite de tine este acelasi:"voi" corect este sa spui "faceti":"voi faceti".Asa incat, ma relaxez oricand vad cate un tanar scriind corect in limba romana si ma distrez gandind ca nu-mi vei lua in nume de rau observatia.Numai bine.

| miha_6184 explică (pentru April):

Sper ca nici tu nu ai spus in nume de rau mesajul. Asa ca multumesc daca nu a fost cu intentie rea si o sa incerc sa tin minte pe viitor cum fac acordurile. Acum ca ma uit recunosc ca am gresit dar din greseli se invata asa ca iti doresc un week-end placut

| Elly213 a răspuns:

Ma relaxez.

| OtakuForever a răspuns:

Ma relaxez

| Euletitia a răspuns:

Buna! de cand am inceput clasa a12-a, vineri searanici nu ma relaxez, nici nu ma distrez, ci lucrez variante de BAC, in genreal la mate.

| miha_6184 explică (pentru Euletitia):

Bafta!

| Euletitia a răspuns (pentru miha_6184):

Merci.