| salajeanul a întrebat:

Salut, voi ce faceti cand sunteti stresati?

Răspuns Câştigător
| iInfinityDarkness a răspuns:

1) Cauta un loc linistit.
2) Renunta la orice gind, incercind sa te deconectezi de la toate lucrurile.
3) Linisteste-ti sufletul. Atit cit poti.
4) Incearca sa realizezi ca cel mai adesea nu ai motive sa fii stresat. Ca indiferent de situatie, stresul nu e bun, si ca ar trebui sa ramii calm.
5) Vezi care e cauza stresului, si incearca sa o indepartezi. Daca nu reusesti cauta cai de a o infrunta, sau de a-i face fata.
6) Fa o activitate care sa iti placa mult, care sa reuseasca sa te deconecteze de la obiectul care te strezeaza.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mananc o ciocolata

| Musique a răspuns:

Muzica și cititul mă relaxează.

| robijam a răspuns:

Ies pe balcon, ascult muzica, ori cand am timp, trag la tinta cu pistolul de airsoft.

| LolaLollita a răspuns:

Las deoparte toate treburile, ies sa iau o gura de aer cateva minute. Revin apoi si incep sa rezolv totul in ordine, calm.

| michelia a răspuns:

Nu ma stresez foarte usor dar daca se intimpla si nu vad o rezolvare pe moment, incerc sa nu ma gindesc, sa nu fac o obsesie din problema aia.
Asa ca imi umplu timpul si mintea cu altele: ma joc cu copiii, cu catelul, vorbesc cu sotul meu diverse, cu prietenii, ma uit la un film preferat care sa nu ma solicite mental prea tare, ascult muzica, imi examinez colectia de parfumuri, gatesc un desert, si daca tot nu trece, fac exercitii de relaxare ( de tipul Schultz).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urlu.

| KiduZQ a răspuns:

Mestec guma.[daca am] ma invart... sau bat cu degetele in masa sau pe orice alta suprafata big grin

| RocsyManancaPufuleti a răspuns:

De obicei cand sunt stresata ascult muzica in casti si stau in camera mea.

| Vituța a răspuns:

Tot de ce ai nevoie este de muzica melancolica. sa stii ca ajuta. te potigindi si relaxa.