| cedry2kkk0 a întrebat:

Salut! Voi ce faceti sa va mentineti in forma? Ma refer in afara de sala, ca nu am timp.

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu fac nimic special, putina miscare e suficient pentru mine, dulciuri nu prea mananc, sucuri acidulate beau mai rar in ultima perioada, insa mananc o gramada mizerii de tip junk food, fast food, prajeli, dar cu toate astea la exterior nu se vad efectele, am arderi rapide, dar cel mai probabil efectele se vor vedea pe interior, insa momentan tot ce ma bucura e ca pe exterior nu s-au depus grasimile exagerat si nu-mi atarna burtile, tind sa cred ca e genetica treaba asta, n-am grasi in familie. Tot ce recomand e sa nu faca lumea ca mine sa manance toate prostiile din comert, mancati sanatos, poate la voi efectele vor fi nasoale, mancati cumpatat si rational, poate efectele vor fi nasoale la unii dintre voi avand un stomac mai sensibil sau organism mai intolerant cu astea.

| Mosotti a răspuns:

Fac sa mananc 2300 Kcal/zi mereu si ma mentin in greutatea optima, mai sar calu dar dupa aia slabesc la loc.
Si eu sunt 97 % sedentar.
Am facut sala 6 ani dar mi s-a luat de atata efort.

| mastadont a răspuns:

Alerg în fiecare dimineață vreo 5 km, asta mă menține în formă destul de bună.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"că nu am timp" - nu exista, îți faci timp daca vrei.
Exercitii de stretch și mobilitate. Cum ar fi Jefferson curl sau human knee extension.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Află că sălile sunt închise în momentul de față. Mă rog, nu peste tot, dar la mine sunt.

Pe termen lung fac exerciții cu greutatea corpului plus niște gantere sau cutii ce le mai am prin casă. Pe termen scurt mă mențin prin dietă, adică să mențin o greutate normală, când se deschid sălile să nu intru costumat în balena Mobidic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o alimentatie variata, fara excese si fara prea multe scapari la dulciuri. Nu mananc fastfood, nu beau sucuri acidulate cu zahar, mananc ciocolata neagra in cantitati moderat, prefer oleaginoasele dar si alea in cantitati decente si evit prajelile si adaugarea de ulei sau unt la mancaruri daca stiu ca nu sunt in deficit caloric. Nu mananc de plictiseala, la filme, in pat sau doar de dragul de a avea o activitate in conditii de socializare. Imi asigur necesarul de apa si merg pe jos de cate ori am ocazia. Ocaziile astea ti le faci tu. In loc sa stai pe canapea iti poti pune un podcast sau un audiobook si sa urci pana la etajul 10 intr-un bloc, sa merg pe jos, sa alergi etc. Daca vrei sa faci x exercitii fizice poti sa le imparti pe durata zilei daca timpul iti permite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dans, Jogging, activități casnice, activități în grădină.