| Animeforlifee9921 a întrebat:

Salut! Voi ce intamplari amuzante/peripetii ati avut? Sa va povestesc ce mi s-a intamplat asta seara si nu stiu daca e neaparat amuzant dar peripetiile astea erau sa ne bage pe amandoi in spital :
Eu si cu un coleg am decis sa iesim azi in parcul de langa casa mea,pentru ca tot e greva si nu aveam ce face. El are o trotineta electrica si a venit cu ea in parc sa ne plimbam. Eu m-am mai dat impreuna cu el pe ea, dar nu credeam ca chiar ne varsam pe jos. La un moment dat ajunseseram pe un fel de alee cu niste pavele si alte chestii rotunde de piatra cu niste brazi mici in ele si colegul meu mergea cu 20 la ora pe aleea respectiva. Pentru ca mergea prea tare,eu m-am dat putin in stanga si el in dreapta si nu a mai avut control asupra trotinetei. Ne-am izbit de o chestie dinaia de piatra si amandoi am cazut, el primul si eu in fata lui. Aveam si niste ochelari de soare si au sarit la cativa metri de acolo. Eu m-am mai apucat cumva cu mainile de bradul din chestia aia,dar el saracul a ramas acolo in spate. S-a julit putin la genunchi si il durea incheietura mainii,dar eu surpinzator nu am patit nimic. Se uita lumea la noi ca la ultimii retardati care au cazut cu trotineta. Eu nu stiam daca sa rad sau sa plang,dar mai mult m-a luat rasul.
Cand sa plecam acasa,eu in fata blocului am un caine care se pune pe toata lumea si la toti ne e frica de el. Colegului meu nu stiu ce i-a venit,dar a inceput sa maraie cumva si era sa se puna cainele pe noi. Eu cum am reactii excesive, am sarit pe mama ca imi era frica de caine,iar mama colegului respectiv se uita si ea la mine si ii venea sa rada. Eu nu mi-am dat seama pe moment ca am reactionat prea asa,dar cum eu am fobie de caini, poate sa fie si Obama acolo ca tot ma sperii rau si fac ca trenul.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Când aveam vreo 17 ani, m-am urcat în mașina (părinților) unui prieten de 15-16 ani, pe un aerodrom închis. A accelerat până pe la 180km/h, a frânat prea târziu, și am mers câțiva metri pe iarbă, în afara pistei.