| Kolors a întrebat:

Salut.Vreau sa-mi fac un cont pe Netflix iar intrebarea mea este:Trebuie sa am suma x pe card cand il adaug acolo? Sau merge si daca nu am bani pe card? Ca stiu ca ai o luna gratuita iar dupa incepe sa iti ia de pe card.Am mai avut abonament dar nu-mi mai amintesc, ca l-am avut acum vreo 2 ani.

5 răspunsuri:
| Nume6 a răspuns:

Au declarat cu puţin timp în urmă(poţi să cauţi) că nu mai e gratis nici prima lună din cauza persoanelor care își făceau conturi multiple mereu ca să nu plătească niciodată, deci, trebuie să ai bani pe card ca să poţi să îl folosești din prima lună.

| Octavian81 a răspuns:

Salut.
Contul Netflix prima luna e gratuit. De a doua luna iti ia bani. Exista mai multe tipuri de cont, in functie de numarul de display-juuri pe care vrei sa le conectezi deodata.
Ar fi bine la crearea contului sa ai banii pe cont. Nu stiu daca ei verifica sau nu daca ai suma, la prima, cand e gratuit.
Succes!

| Auraaaaaaaasssssssss a răspuns:

Da trebuie sa ai suma selectata pe card ca o asigurare sa nu cumva cardul sa nu mai fie folosit si ei sa iti ofere un serviciu asa pe degeaba oricum nu iti ia nimic nici un ban dupa card prima luna

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru Auraaaaaaaasssssssss):

Nu mai e gratis prima luna. Au scos de mult oferta.