| Quicky25 a întrebat:

Salut,vreau si eu ceva sfaturi, idei in urmatoarea problema.
Imi place de o fata care este cu mine in liceu dar sunt timid si nu am abordat-o pana acum, insa am hotarat sa nu mai astept si s-o fac.Nu stiu cum se numeste dar stiu ca este ruda cu un coleg din clasa insa nu vreau sa aflu de la altii cum o cheama si ce nr de telefon are,prefer sa vad personal daca am sanse la ea ca sa nu mai irosesc timpul degeaba.
M-am gandit la o abordare directa,ma duc la ea sa zic: buna, eu sunt marian, cred ca esti draguta si as-i vrea sa te cunosc....acum daca este interesata este bine insa dupa ce-i zic asta nu mai am idei si este cam penibil sa tac si sa ma uit ca prostu la ea laughing) deci ceva idei va rog big grin
P.S-care are chef de misto mai bine sa nu raspunda deloc happy

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Si continui asa "... spune-mi, te rog, cum te cheama!
Uite asta e facebook-ul meu, daca vrei sa imi dai add.Stiu ca te-am luat foarte direct, dar prefer sa joc cinstit si masculin, nu-mi place sa ma ascund dupa degete.Stiu ca un coleg de-al meu este ruda cu tine si puteam sa-l intreb amanunte,dar n-am facut-o, pentru ca poate te puneam intr-o situatie penibila si nu am vrut.
Te las sa te gandesti, uite fb-ul/telefonul meu"!
Punct!
Dupa care ii dai timp sa-si revina din soc si sa poata gandi, sa reactioneze cumva.
O vei saluta si-i vei zambi zilnic, de mai multe ori pe zi chiar!
Bafta maxima!
happy

| Korb a răspuns:

Fratioare,abordarea e corecta, insa te stresezi de un lucru stupid, lasa totul sa decurga de la sine...nu te stresa, fi relaxat, stapan pe situatie..nu trebuie sa -ti faci griji va zice si ea ceva si vei stii ce ai de facut!

| PatrickOscar a răspuns:

Abordarea e cea mai corecta care o poti face, nu trebuie sa te stresezi ce o sa zici dupa aia, caci sigur o sa zica si ea ceva, si cuvintele vin de la sine, dar o poti intreba, in ce clasa e, daca il cunoaste pe colegul ala tau, si intrebari obisnuite, chesti pe care le-ai spune si la o colega din clasa ta, conversatia o sa decurga singura, sigur o sa-ti puna si ea ceva intrebari.