| Adlai a întrebat:

Salutare,

Am o mare problema care as dori sâ pot scăpa de ea definitiv. Aceasta problema este dorința cu întoarcerea timpului.

Am multe nevoi pe care eu doresc sa le întâmpin după ce Dumnezeu a întors timpul.

Eu îmi doresc ca Domnul Dumnezeu sa fi revelat in Quran unde El critica foarte dur și Sa vorbească îngrozitor de urat de teroriști care fac rău in numele Islamului, ca ei sa simtă pedeapsa severa a Lui Dumnezeu.

Și îmi doresc ca atunci când Dumnezeu a întors timpul sa ma binecuvânteze cu talent in știință și inginerie ca sa-mi pot exprima inteligenta, creativitatea și imaginația. Și sa pot sa-mi fac România mândra de mine pentru realizările mele.

Și doresc ca atunci când Dumnezeu a întors timpul, El sa îl trateze pe Osama Bin Laden drept ca al doilea monstru după Faraon la Judecată de Apoi pentru răul produs de el.

Și mi-am dorit ca Dumnezeu sa îmi binecuvânteze familia cu vila la curte in Constanța ca eu in fiecare dimineața sa pot vedea plaja și apa curată.

Întrebările mele sunt:

1. Cum învăț sa uit de dorința asta?
2. Cum pot sa fiu ca restul lumii?
3. Credeți ca e normal sa am dorința asta?
4. Oare e normal ca cei cu OCD, Autism și Asperger sa aibă asemena dorința?

P.S. Eu nu am nici-o intenție de a insulta pe Dumnezeu și nici nu am intenția de a ma duce împotriva a ceea ce El a decis. Asta e din cauza ca am OCD, Autism și Asperger. Și asta pentru ca am întâmpinat multe probleme la viața mea.

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Singura sansa este sa te duci la un psiholog si psihiatru si se va rezolva, mai ales la psiholog vei invata sa scapi de aceasta dorinta.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"îmi doresc... talent in știință și inginerie...Cum învăț sa uit de dorința asta?

nu invăța s-o uiți, invață (carte) să capeți și să devii un talent in ce vrei tu

| Adlai explică (pentru sierra1):

Pai da, dar singura problema este, că mi s-a spus ca dacă o parte a creierului nostru uman este dezactivat, atunci nu merge sa am succes la ceea ce vreau sa învăț. Eu pot decât la desen, dar asta nu e ceea ce mi-am dorit sa am.

| sierra1 a răspuns (pentru Adlai):

"o parte a creierului nostru uman este dezactivat" (?!)

oooo, deja e o discuție de premiul NOBEL. Te las pe tine că ești mai tare

| Adlai explică (pentru sierra1):

Eu asta am înțeles de la alții, nu am vrut sa enervez pe nimeni!

| sierra1 a răspuns (pentru Adlai):

Dacă te interesează lumea reală (nu cea din ceruri) mai citește odată prima mea intervenție

succes!