| Gabi0012 a întrebat:

Salutare,am și eu o întrebare... trebuie activezi neapărat în cadrul poliției să poți fi membru IPA? Sau poate oricine intra?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Poți fi membru simpatizant

În această categorie pot fi incluse persoane din afara Ministerului Afacerilor Interne sau fosti angajati MAI care nu au obtinut calitatea de pensionar.

În această categorie sunt incluși cetățenii români cu dublă sau simplă cetățenie indiferent de domiciliul declarat, precum și cetățenii străini cu dublă cetățenie care sunt rezidenți în Romania. Cetățenii români pot deveni membri asociației dacă susțin asociația cu suma minimă de în valoare de 5000 lei prin contract de sponsorizare.

Cazier judiciar;
CV de prezentare;
Taxă de înscriere în valoare de 300 lei;
Cotizație anuală în valoare de 300 lei;
Copie CI color;
Completarea unei cereri de inscriere: Membrii simpatizanti;
Recomandare din partea unui membru de drept al I.P.A.;

2 răspunsuri:
| anonim3247 a răspuns:

Nu văd rostul să te înscrii acolo