| maryanshmen a întrebat:

Salutare.Am si eu o problema cu un telefon.Am un telefon sony ericsson k800i, pe care nu l-am mai folosit de 1 an si jumatate, decat ocazional.Acum cand am vrut sa il folosesc din nou am vazut ca are bateria umflata asa ca am cumparat alta.Cand am bagat-o in telefon si l-am aprins am observat ca apare ecranul alb timp de 1 secunda si apoi se inchide, cand il bag la incarcat sta aprins in continu alb. Ce e de facut?

3 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Pare soft-ul dus.Ciudat, daca zici ca nu l-ai folosit.Du-l la un centru de reparatii si vezi ce-i cu el dar eu cred ca e soft-ul.A primit vreun soc de la bateria aia umflata si s-a dus.

| maryanshmen explică (pentru UbexFlo):

Am uitat sa adaug ca atunci cand bag bateria in dreptul inflarosului se aprinde un beculet rosu

| UbexFlo a răspuns (pentru maryanshmen):

Beculetul ala nu stiu ce-i cu el.straight face Nu am avut telefon de asta si nu stiu ce e cu el dar crede-ma ca cel mai bine il duci la un centru sa vezi ce are sa nu ramai fara el de tot.O sa ma mai interes de beculetul ala si daca aflu ceva iti spun.