| Anghel_Ionuț_2000 a întrebat:

Am terminat clasa a 10a la profilul științe ale naturii și vreau sa ma transfer la filologie. Îmi poate spune cineva care a trecut prin asta la ce se dau acele diferențe?

2 răspunsuri:
| gălbenea a răspuns:

N am trecut prin asta dar am avut colegi. La latina din cate stiu si a fost destul de indulgenta profesoara

| Rox3tte a răspuns:

Esti mai mult umanist sau realist? Nu iti raspund la ceea ce te intereseaza pentru ca nu cunosc acele diferente, dar itu pot oferi un sfat/ o parere.

Si eu am vrut sa fac aceasta alegere si nu regret ca in final am terminat stiinte ale naturii!

Daca esti nitel mai umanist, cu chiu cu vai... sa stii ca te vei descurca si pe viitor la materiile de real, doar ca iti va lua mai mult timp sa intelegi toate prostiile alea. Iar la bac, sa nu-ti faci probleme. La romana te vei descurca, la biologie (din 11 -12, materia e super usoara pentru bac) si la mate, meditatii. Bucura-te ca termini studiile pe partea de real. Vei aveam mai multe oportunitati la facultate si vei fi vazut mai bine atunci cand vrei sa te angajezi.winking Mai gandeste-te, nitel! Scapi de info in clasa a 11 -a, iar din a 12 -a, vei merge oricum in mare parte degeaba la scoala, iar anumiti profesori, te vor mai "chinui" abia in primul semestru. Bafta! :*